Արմավիրի և Շիրակի տարածաշրջանային պետական քոլեջներում իրականացվելու են շինարարական աշխատանքներ
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ ՀՀ կառավարությունը գումար է հատկացնելու Արմավիրի և Շիրակի տարածաշրջանային պետական քոլեջներում շինարարական աշխատանքների իրականացման համար։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ կառավարությունն այսպիսի որոշում ընդունեց հուլիսի 4-ի նիստում:
«Այս քոլեջներին Եվրամիությունը 5-6 տարի առաջ հատկացրել է բավականին թանկարժեք սարքավորումներ, որոնք մինչև հիմա չեն կարողանում շահագործվել շենքային պայմաններ չունենալու պատճառով։ Այս ուսումնական հաստատությունները ունեցել են նախագծեր, բայց մինչև հիմա շինարարական աշխատաքներ չեն իրականացվել, և այդ սարքերը չեն օգտագործվում»,- ասաց ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Արայիկ Հարությունյանը։

В региональных колледжах Армавира и Ширака будут проведены строительные работы
Правительство Армении выделит средства на проведение строительных работ в государственных региональных колледжах Армавира и Ширака.
Как передает Арменпресс, такое решение правительство приняло на заседании 4 июля.
“Этим колледжам Евросоюз еще 5 - 6 лет назад выделил достаточно дорогостоящее оборудование, которое до сих пор не может эксплуатироваться из-за отсутствия условий для зданий. Эти учебные заведения имели строительные проекты, но до сих пор строительные работы не осуществлены, и эти устройства не используются”, - сказал министр образования, науки, культуры и спорта Араик Арутюнян.