Մ. Վ. Լոմոնոսովի անվան համալսարանի մասնաճյուղն ամրապնդում է հայ-ռուսական հարաբերությունները
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մոսկվայի Մ. Վ. Լոմոնոսովի անվան պետական համալսարանի երեւանյան մասնաճյուղն ապացուցել է, որ ունի լավ ներուժ հետագա զարգացման համար:
Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, Հայաստանում Ռուսաստանի դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինը նշեց, որ 2015 թվականին հիմնադրված այս համալսարանը ամրապնդում է հայ-ռուսական հարաբերությունները:
«Կրթության ոլորտը շատ կարեւոր դեր է խաղում երկկողմ հարաբերությունների զարգացման գործում: Այդ դերի էլ ավելի ուժեղացումը կնպաստի երկու երկրների միջև կայունության եւ համագործակցության հեռանկարների ամրապնդմանը»,- ասաց Կոպիրկինը:
Դեսպանը ցանկանում է, որպեսզի մասնաճյուղը հետագայում ավելի զարգանա, հաջող և արդյունավետ աշխատի հանուն Հայաստանի և Ռուսաստանի երկկողմ շահերի:

YEREVAN, JULY 2, ARMENPRESS. The Lomonosov Moscow State University’s Yerevan branch has proved that it has a great potential for further development, Russian Ambassador to Armenia Sergey Kopyrkin said.
The Russian Ambassador said this branch of the University founded in 2015 is strengthening the Armenian-Russian relations.
“Education plays a very important role in the development of the bilateral relations. The further strengthening of this role will contribute to strengthening stability and cooperation prospects between the two countries”, the Ambassador said.
He expressed hope that the Yerevan branch will further develop and will operate successfully and effectively for the bilateral interests of Russia and Armenia.