Առցանց հերթագրման համակարգում հնարավոր 13000 առաջին դասարանցիներից գրանցվել է 9321-ը
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ կրթության և գիտության նախարարության Կրթական տեխնոլոգիաների ազգային կենտրոնի մշակած առաջին դասարանցիների դպրոց ընդունվելու հայտագրման համակարգով հնարավոր 13000 առաջին դասարանցիներից գրանցվել է 9321-ը: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին կառավարության մայիսի 16-ի նիստում հայտնեց ՀՀ կրթության և գիտության նախարարի տեղակալ Արևիկ Անափիոսյանը:
ՀՀ կրթության և գիտության նախարարության Կրթական տեխնոլոգիաների ազգային կենտրոնի մշակած առաջին դասարանցիների դպրոց ընդունվելու հայտագրման համակարգում գրանցված 158 պետական դպրոցներից 17-ում մայիսի 15-ի ժամը 16:00-ի դրությամբ արդեն իսկ սպառվել է արտոնագրված տեղերի քանակը:

В системе онлайн-записи из возможных 13000 первоклассников зарегистрированы 9321
По системе приема заявок на поступление в школу первоклассников, разработанной Национальным центром образовательных технологий Министерства образования и науки РА из возможных 13000 первоклассников зарегистрированы 9321. Как передает «Арменпресс», об этом на заседании правительства 16 мая сообщила заместитель министра образования и науки Армении Аревик Анапиосян.
В 17 из 158 государственных школ, зарегистрированных в системе регистрации для приема в школу первоклассников, разработанной Национальным центром образовательных технологий Министерства образования и науки РА, по состоянию на 16:00 часов 15 мая количество лицензированных мест уже было исчерпано.