Առաջին դասարանցիների առցանց հերթագրման համակարգում գրանցումների հետ կապված խնդիրը լուծված է. ԿԳՆ
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՄԱՅԻՍԻ. ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանի պետական դպրոցներում առաջին դասարանցիների առցանց հերթագրման համակարգում բազմակի գրանցումների հետ կապված խնդիրը լուծված է: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում տեղեկացնում է ՀՀ կրթության և գիտության նախարարի մամուլի խոսնակ Անժելա Կժդրյանը:
Ավելի վաղ կրթության և գիտության նախարարությունից տեղեկացրել էին, որ էլեկտրոնային կառավարման ենթակառուցվածքների ներդրման գրասենյակի կենտրոնական հանգույցները ծանրաբեռնվածությամբ են աշխատում, այդ իսկ պատճառով բնակչության պետռեգիստրից քաղաքացիները ստացել են տարաբնույթ պատասխաններ, այն է՝ առկա է տարիքի անհամապատասխանություն, ծնող-երեխա կապ, մուտքագրված հանրային ծառայությունների համարանիշով տվյալներ չեն հայտնաբերվում:
«Այս խնդրի հետևանքով մեկ քաղաքացու կողմից բազմակի գրանցումներ են տեղի ունեցել, այժմ համակարգը աշխատում է նման խնդիրները լուծելու ուղղությամբ: Ներկա պահին արձանագրված բոլոր խնդիրները օպերատիվ կերպով լուծվում են»,-նշված էր ԿԳՆ հաղորդագրության մեջ:
Գերատեսչությունից տեղեկացնում են, որ եթե հայտագրումը հաստատվել է, սակայն դեռ էլեկտրոնային նամակ չի եկել, ապա անհանգստանալ պետք չէ, քանի որ , երեխան հայտագրված է: Նամակը 2-3 օրվա ընթացքում կստացվի:
Մայիսի 15-ին՝ ժամը 9:00-ին, մեկնարկել է առաջին դասարանցիների գրանցման առցանց համակարգի պիլոտային ծրագիրը:

Проблема с регистрациями в системе онлайн-регистрации для первоклассников решена: МОН
Решена проблема с множественными записями в системе онлайн-регистрации первоклассников в государственных школах Еревана. Как передает Арменпресс, об этом на своей странице в Facebook сообщает пресс-секретарь министра образования и науки Армении Анжела Кждрян.
Ранее в Министерстве образования и науки сообщили, что центральные узлы офиса внедрения инфраструктур электронного управления работают с перегруженностью, поэтому граждане из госрегистранаселения получали различные ответы, а именно: существует несоответствие возраста, не обнаруживаетсясвязь родитель-ребенок, не обнаруживаютсяданные с номерами введенных общественных услуг.
“В результате этой проблемы один человек получал многократную регистрацию, сейчас система работает над решением подобных проблем. На данный момент все зафиксированные проблемы оперативно разрешаются”, - отмечается в сообщении МОН.
В ведомстве сообщают, что если заявка была подтверждена, но электронное письмо еще не пришло, то беспокоиться не стоит, так как ребенок заявлен. Письмо будет получено в течение 2-3 дней.