Հայաստանի և Բելառուսի պաշտպանության նախարարները հաստատել են 2019թ. երկկողմ ռազմական համագործակցության ծրագիրը
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մոսկվայում ապրիլի 24-ին կայացել է ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանի հանդիպումը Բելառուսի Հանրապետության պաշտպանության նախարար, գեներալ-լեյտենանտ Անդրեյ Ռավկովի հետ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, երկու երկրների պաշտպանական գերատեսչությունների ղեկավարները հաստատել են 2019թ. երկկողմ ռազմական համագործակցության ծրագիրը։
Այն ներառում է շուրջ երկու տասնյակ միջոցառումներ մարտական պատրաստության, օպերատիվ պլանավորման, կապի, կապիտալ շինարարության, ռազմատեխնիկական համագործակցության և մի շարք այլ ոլորտներում։
Պայմանավորվածություններ են ձեռք բերվել նաև բարձր մակարդակի փոխայցելություններ կազմակերպելու ուղղությամբ։

Министры обороны Армении и Беларуси утвердили программу двустороннего военного сотрудничества на 2019 год
В Москве 24 апреля состоялась встреча министра обороны Армении Давида Тонояна с министром обороны Беларуси, генерал-лейтенантом Андреем Равковым.
Как сообщили «Арменпресс» в управлении информации и связей с общественностью МО Армении, руководители оборонных ведомств обеих стран утвердили программу двустороннего военного сотрудничества на 2019 год.
Она включает около двух десятков мероприятий в сфере боевой подготовки, оперативного планирования, связи, капитального строительства, военно-технического сотрудничества и ряде других сфер.