Air France-ը կապահովի Նոտր Դամի վերականգնման մասնակիցների անվճար փոխադրումը
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Air France ընկերությունն անվճար կտեղափոխի բոլոր այն մասնագետներին, որոնք կմասնակցեն հրդեհից հետո Փարիզի Աստվածամոր տաճարի վերականգնմանը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Air France-ի եւ Air France-KLM-ի թիմերն ամբողջ աշխարհում խորապես ցնցված եւ վշտացած են հրդեհի պատճառով: Հենց դրա համար Էլ Air France-KLM-ի գլխավոր տնօրեն Բենջամին Սմիթը որոշում Է ընդունել Անն-Մարի Կուդերի՝ Air France-KLM-ի նախագահի, եւ Անն Ռիգայի՝ Air France-ի գլխավոր տնօրենի հետ միասին, որ Air France-ը կապահովի Փարիզի Նոտր Դամ տաճարի վերականգնման բոլոր պաշտոնական մասնակիցների փոխադրումը»,-ասված Է Air France-ի հայտարարության մեջ:
Բացի այդ նշվում Է, որ մոտ ժամանակներս ընկերության հաճախորդների շրջանում «միջոցների կամավոր հանգանակության համակարգ» կստեղծվի տաճարի վերակառուցման ֆինանսավորմանն օգնելու համար, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Air France обеспечит бесплатную перевозку участников реставрации Нотр-Дама
Компания Air France будет бесплатно перевозить всех специалистов, которые примут участие в реставрации собора Парижской Богоматери после пожара, сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
"Команды Air France и Air France-KLM по всему миру были глубоко поражены и опечалены (пожаром). Именно поэтому генеральный директор Air France-KLM Бенджамин Смит принял решение вместе с Анн-Мари Кудер, президентом Air France-KLM, и Анн Ригай, генеральным директором Air France, что Air France обеспечит бесплатную перевозку всех официальных участников реконструкции собора Нотр-Дам в Париже", - говорится в заявлении Air France.
Кроме того, отмечается, что в ближайшее время будет создана "система добровольного сбора средств" среди клиентов компании для помощи финансированию реконструкции.