Ալլա Պուգաչովան նշում Է 70-ամյա հոբելյանը
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ալլա Պուգաչովան ապրիլի 15-ին նշում Է հոբելյանը: Ռուսական Էստրադայի պրիմադոննան որոշել Է 70-ամյակը դիմավորել միաժամանակ թե՛ համեստորեն, թե՛ լայն ընդգրկումով. գործնականում հրաժարվել Է հարցազրույցներից, բայց անձնվեր երկրպագուների հետ կհանդիպի Կրեմլի Պետական պալատում, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Ուղիղ տասը տարի առաջ արտիստուհին, որի ոճն ու կարիերան չափանիշ Էին միլիոնավոր խորհրդային, իսկ այնուհետեւ ռուսաստանցի կանանց համար, հայտարարեց համերգային գործունեության դադարեցման մասին: Չնայած մենահամերգների եւ հյուրախաղերի բացակայությանը, Պուգաչովան շարունակել Է հայտնվել հավաքական համերգներին եւ մամուլի Էջերում: Վերջինիս համար առիթ են ծառայում ոչ միայն նոր երգերը, այլեւ երգչուհու անձնական կյանքի իրադարձությունները. ամուսնությունը Մաքսիմ Գալկինի հետ եւ երկվորյակներ Ելիզավետայի եւ Գարրիի ծնունդը:
Չնայած լրագրողների եւ հանրության հիրավի աժիոտաժային հետաքրքրությանը, հերթական հոբելյանի նախօրյակին Պուգաչովան գերադասել Է մնալ ստվերում: Միակ հարցազրույցը պրիմադոննան տվել Է իր ամուսնուն եւ «Այսօր երեկոյան» ծրագրին Առաջին ալիքում, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

"Эпоха Аллы Пугачевой". Примадонна отмечает 70-летний юбилей
Алла Пугачева в понедельник отмечает юбилей. Примадонна отечественной эстрады решила встретить 70-летие одновременно и скромно, и с размахом: практически отказалась от интервью, но встретится с преданными поклонниками в Государственном Кремлевском дворце, сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
Ровно десять лет назад артистка, чей стиль и карьера представляли эталон для миллионов советских, а затем и российских женщин, объявила о прекращении концертной деятельности. Несмотря на отсутствие "сольников" и гастролей, Пугачева продолжила появляться в сборных концертах и на страницах прессы. Поводами для последнего служат не только новые песни, но и события личной жизни певицы: брак с Максимом Галкиным и рождение двойняшек Елизаветы и Гарри.
Несмотря на поистине ажиотажный интерес журналистов и публики, накануне очередного юбилея Пугачева предпочла уйти в тень. Единственное интервью примадонна дала своему супругу и программе "Сегодня вечером" на Первом канале.