Վարչապետի մոտ քննարկվել է տնտեսական բարեփոխումների ուղղությամբ տարվող աշխատանքների ընթացքը
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր աշխատանքային խորհրդակցություն է անցկացրել ՀՀ նախարարների, պետական գերատեսչությունների ղեկավարների, Երևանի քաղաքապետի, Կենտրոնական բանկի և վարչապետի աշխատակազմի ներկայացուցիչների մասնակցությամբ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, խորհրդակցությանը քննարկվել է վարչապետի կողմից` ՀՀ կառավարության փետրվարի 15-ի նիստում տրված հանձնարարականների կատարման ընթացքը: Հանձնարարականները վերաբերում էին տնտեսական հեղափոխությունը խթանող միջոցառումներին: Շահագրգիռ գերատեսչությունների և կառույցների ղեկավարները ներկայացրել են ըստ իրենց ոլորտների իրականացվող աշխատանքները, միջանկյալ արդյունքները և առաջիկա անելիքները:
Վարչապետ Փաշինյանն ընդգծել է՝ կառավարության նպատակն աշխատասեր, ստեղծագործ և օրինապահ քաղաքացուն խթանելն է, և գործադիրն իր ունեցած գործիքակազմով պետք է աշխատի այդ ուղղությամբ՝ հնարավորինս արագ, դյուրին և արդյունավետ:
Ձեռնարկվող միջոցառումների արդյունավետությունը բարձրացնելու և ընդհանրապես տնտեսական հեղափոխությունը հաջողելու համատեքստում վարչապետը կարևորել է գործընթացների թվայնացումը, ընթացակարգերի հստակ սահմանումը և այս ուղղություններով կոնկրետ արդյունքների միտված քայլեր իրականացնելու հանձնարարականներ տվել պատասխանատուներին:
Կառավարության ղեկավարը հանձնարարել է շարունակել միջգերատեսչական համակարգված աշխատանքը և պարբերաբար զեկուցել աշխատանքների ընթացքի մասին:

PM Nikol Pashinyan chairs briefing with Cabinet members on ongoing economic reforms
YEREVAN, APRIL 13, ARMENPRESS. Prime Minister Nikol Pashinyan has chaired a consultation today with Cabinet members, heads of governmental agencies, Mayor of Yerevan Hayk Marutyan and representatives of the Central Bank and other government officials.
The PM’s office said the consultation addressed the process of implementation of Pashinyan’s assignments given during the February 15 Cabinet meeting regarding actions boosting the economic revolution.
Officials briefed the Prime Minister on the ongoing actions, interim results and upcoming steps.
Prime Minister Pashinyan stressed that the Government’s objective is to encourage the diligent, creative and law-abiding citizen, and that the Government should work in this direction with its toolbox maximally quickly and effectively.
In terms of increasing efficiency of the work and succeeding in the economic revolution, the PM attached importance to digitization of the processes, clear defining of procedures and issued concrete tasks to officials in-charge in these directions.
PM Pashinyan tasked to continue the coordinated work between governmental agencies and regularly brief on the process.