Ֆրանսիան եւ Իտալիան պատրաստ են արգելափակել Brexit-ի հետաձգումը. աղբյուր
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԵՄ-ի հիմնադրմանը մասնակցած առնվազն երկու երկիր՝ Ֆրանսիան եւ Իտալիան, պատրաստ են հանրակցության մարտի 21-22-ի գագաթնաժողովում արգելափակել Եվրամիությունից Մեծ Բրիտանիայի դուրս գալու (Brexit) հետաձգումը, եթե երաշխիքներ չստանան, որ այդ հետաձգումը թույլ կտա ապահովել կազմակերպված դուրս գալը: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, ՏԱՍՍ-ին հայտարարել Է եվրոպական դիվանագիտական մի աղբյուր:
«Ֆրանսիան եւ Իտալիան պատրաստ են ԵՄ-ի գագաթնաժողովում արգելափակել Brexit-ի ժամկետի երկարացումը, եթե երաշխիքներ չստանան, որ այդ որոշումը թույլ կտա ապահովել Լոնդոնի կողմից ԵՄ-ի հետ համաձայնագրի ստորագրումը եւ կանոնակարգված դուրս գալը»,-նշել Է նա:

Источник: Франция и Италия готовы блокировать отсрочку Brexit
По меньшей мере две участвовавшие в основании ЕС страны - Франция и Италия - готовы блокировать на саммите сообщества 21-22 марта отсрочку выхода Великобритании (Brexit), запланированного на 29 марта, если не получат гарантий, что эта отсрочка позволит обеспечить организованный выход. Как передает Арменпресс, об этом заявил ТАСС европейский дипломатический источник.
"Франция и Италия готовы заблокировать на саммите ЕС продление сроков Brexit, если не получат гарантий, что это решение позволит обеспечить подписание Лондоном соглашения с ЕС и упорядоченный выход", - отметил он.