Բողոքի ակցիա իրականացնող բեռնափոխադրողները համաձայնեցին Հակոբ Արշակյանի առաջարկին
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կառավարության շենքի մոտ բողոքի ակցիա իրականացնող բեռնափոխադրող ընկերությունների ներկայացուցիչների հետ հանդիպեց Տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարի պաշտոնակատար Հակոբ Արշակյանը։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, բեռնափոխադրող ընկերությունների ներկայացուցիչներին Արշակյանն առաջարկեց հանդիպել հունվարին ու քննարկել խնդիրը։ Բեռնափոխադրողներն ասացին, որ իրենք արդեն իսկ մեկ տարի կորցրել են՝ պատասխանի սպասելով, սակայն համաձայնեցին առաջարկին։
Բեռնափոխադրող ընկերությունների ներկայացուցիչները բողոքում են հունվարի 1-ից տեղի ունենալիք հարկային փոփոխություններից: Նրանք նշեցին, որ այժմ փաստաթղթավորումների ավելի մեծ ծավալ պետք է ներկայացնեն, որը իրենք չեն կարող իրականացնել: Ըստ նրանց, ավելացել են նաև հարկերը:

Протестующие перевозчики согласились с предложением Акопа Аршакяна
С протестующими у здания Правительства Армении представителями компаний по грузоперевозкам только что встретился и.о. министра транспорта, связи и информационных технологий Армении Акоп Аршакян.
Как передает «Арменпресс», и.о. министра транспорта, связи и информационных технологий Армении Акоп Аршакян предложил демонстрантам встретиться в январе и обсудить проблему. В свою очередь, грузоперевозчики отметили, что они уже потеряли год в ожидании ответа, но, в конце концов, согласились с предложением Аршакяна.
Напомним, что представители компаний по грузоперевозкам жалуются на налоговые изменения, которые вступят в силу с 1 января. Протестующие отметили, что отныне им придется представлять еще больше документов, что они не могут просто осуществить, повышаются также налоги.