Հեղափոխություն չի լինելու. Վրաստանի վարչապետ
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վրաստանի վարչապետ Մամուկա Բախտաձեն հանրապետության բնակչությանը հավաստիացրել Է, որ իշխանությունները «անպատասխանատու ղեկավարներին» թույլ չեն տա հեղափոխություն սարքել, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Ուժը միասնության մեջ Է», ընդդիմադիր միավորումը հրաժարվել Է ճանաչել նախագահական ընտրությունների երկրորդ փուլի արդյունքները, որոնք տեղի են ունեցել նոյեմբերի 28-ին, եւ հայտարարել Է դեկտեմբերի 2-ին Թբիլիսիի կենտրոնում հանրահավաք անցկացնելու մասին՝ վաղաժամկետ խորհրդարանական ընտրություններ նշանակելու պահանջով:
«Մենք թույլ չենք տա, որ անպատասխանատու ղեկավարների պատճառով վտանգ սպառնա մեր քաղաքացիներին: Մենք թույլ չենք տա հեղափոխական կամ ռեւանշիստական սցենարներ եւ հասարակական կյանքում անհամաձայնություն եւ անկարգություն մտցնելու փորձեր: Պետությունը կպաշտպանի յուրաքանչյուր քաղաքացու անվտանգությունը եւ կպաշտպանի խաղաղ բողոքի իրավունքը: Ընտրություններն ավարտվել են, եւ երկիրը պետք Է վերադառնա կյանքի սովորական ռիթմին»,-հայտարարել Է Բախտաձեն, հաղորդել Է Sputnik-ը:

"Революций не будет" - премьер Грузии сделал первое заявление после выборов
Премьер-министр Грузии Мамука Бахтадзе заверил население страны в том, что власти не позволят "безответственным лидерам" устраивать революции, передаетАрменпресссо ссылкой наSputnik.
Оппозиционное объединение "Сила в единстве" отказалось признавать результаты второго тура президентских выборов, которые состоялись в среду, и анонсировало манифестацию, в центре Тбилиси, в воскресенье, с требованием назначения досрочных парламентских выборов.
"Мы не допустим, чтобы из-за безответственных лидеров, угрожала опасность нашим гражданам. Мы не допустим революционных или реваншистских сценариев и попыток внести диссонанс и беспорядок в общественную жизнь. Государство защитит безопасность каждого гражданина и защитит право мирного протеста. Выборы завершились, и страна должна вернуться к привычному ритму жизни", - заявил премьер-министр Грузии Мамука Бахтадзе.