Հեղափոխություն չի լինելու. Վրաստանի վարչապետ
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վրաստանի վարչապետ Մամուկա Բախտաձեն հանրապետության բնակչությանը հավաստիացրել Է, որ իշխանությունները «անպատասխանատու ղեկավարներին» թույլ չեն տա հեղափոխություն սարքել, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Ուժը միասնության մեջ Է», ընդդիմադիր միավորումը հրաժարվել Է ճանաչել նախագահական ընտրությունների երկրորդ փուլի արդյունքները, որոնք տեղի են ունեցել նոյեմբերի 28-ին, եւ հայտարարել Է դեկտեմբերի 2-ին Թբիլիսիի կենտրոնում հանրահավաք անցկացնելու մասին՝ վաղաժամկետ խորհրդարանական ընտրություններ նշանակելու պահանջով:
«Մենք թույլ չենք տա, որ անպատասխանատու ղեկավարների պատճառով վտանգ սպառնա մեր քաղաքացիներին: Մենք թույլ չենք տա հեղափոխական կամ ռեւանշիստական սցենարներ եւ հասարակական կյանքում անհամաձայնություն եւ անկարգություն մտցնելու փորձեր: Պետությունը կպաշտպանի յուրաքանչյուր քաղաքացու անվտանգությունը եւ կպաշտպանի խաղաղ բողոքի իրավունքը: Ընտրություններն ավարտվել են, եւ երկիրը պետք Է վերադառնա կյանքի սովորական ռիթմին»,-հայտարարել Է Բախտաձեն, հաղորդել Է Sputnik-ը:

Georgian PM vows to stop “irresponsible leaders” from revolution attempts
YEREVAN, NOVEMBER 30, ARMENPRESS. Prime Minister of Georgia Mamuka Bakhtadze has addressed the nation, assuring the Georgian people that the government will not allow “irresponsible leaders” to make a revolution.
The “Strengthis inUnity” opposition union has refused to acknowledge the results of the second round of presidential election and has called for a rally in central Tbilisi on December 2, demanding early election of parliament.
“We will not allow for our citizens to be endangered because of irresponsible leaders. We will not allow revolutionary or revenge scenarios and attempts to bring discontent and disorders in public life. The state will protect the safety of each citizen and will protect the right of peaceful protest. The elections are over, and the country must return to its normal rhythm of life,” Bakhtadze said according to Sputnik.