Սերժ Սարգսյանը ցավակցական ուղերձ է հղել Յուրի Վարդանյանի մահվան կապակցությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ցավակցական ուղերձ է հղել Վարդանյանների ընտանիքին ու հարազատներին: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ երրորդ նախագահի գրասենյակից, ուղերձում, մասնավորապես, ասված է.
«Մեծ ցավով տեղեկացա լեգենդար մարզիկ, ծանրամարտի ԽՍՀՄ, Եվրոպայի և աշխարհի բազմակի չեմպիոն, օլիմպիական չեմպիոն, հասարակական և պետական գործիչ Յուրի Վարդանյանի մահվան մասին:
Յուրի Վարդանյանի նվաճած սպորտային բարձունքները հիացմունքի և ոգեշնչման աղբյուր են եղել համայն հայության համար: Նրա օրինակին հետևելով` բազմաթիվ հայ եիտասարդներ մեծ սպորտին նվիրվելու որոշում են կայացրել: Երջանիկ եմ, որ Յուրիին անձամբ ճանաչելու և նրա հետ սերտորեն համագործակցելու հնարավորություն եմ ունեցել:
Կորստի այս ծանր պահին խորին ցավակցություն եմ հայտնում Յուրի Վարդանյանի ընտանիքին, հարազատներին, մերձավորներին, մարզական մեծ ընտանիքի բոլոր ներկայացուցիչներին և նրա բազմահազար երկրպագուներին»:

YEREVAN, NOVEMBER 2, ARMENPRESS. Former President of Armenia Serzh Sargsyan has extended condolences to the family of Yuri Vardanyan on the legendary retired weightlifter and former politican’s death.
“It was with great sorrow that I learnt about the passing of legendary athlete, USSR, Europe and World weightlifting champion, Olympic champion, public figure and statesman Yuri Vardanyan,” Sargsyan said in his condolences to the family of Yuri Vardanyan, who died today at the age of 62 in the United States.
“The sports heights achieved by Yuri Vardanyan have been a source of admiration and inspiration for all Armenians. Following his example, numerous Armenian young people made a decision to be dedicated to [professional] sports. I am happy that I had the chance to personally know Yuri and closely cooperate with him.
At this difficult moment of loss, I express my deepest condolences to Yuri Vardanyan’s family, relatives, friends, all representatives of the great sports family and his many thousands of fans”, third President of Armenia Serzh Sargsyan said, according to his office.