«Հայրենիք-սփյուռք» ՊՈԱԿ-ը 100 մլն դրամ կվերադարձնի պետբյուջե
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Հայրենիք-սփյուռք» ՊՈԱԿ-ի տնօրենը պատրաստակամություն է հայտնել` պետբյուջե վերադարձնել 100 մլն դրամ:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին սեպտեմբերի 5-ին տեղի ունեցած մամուլի ասուլիսում լրագրողներին հայտնեց ՀՀ պետական վերահսկողական ծառայության պետ Դավիթ Սանասարյանը:
ՊՎԾ պետի խոսքով` ֆինանսական խախտումները կապված են Սփյուռքի նախարարության և Հայաստանի հանրային հեռուստաընկերության հետ:
«Ունենք դեպք, երբ Սփյուռքի նախարարությունից հանձնարարվել է 75 մլն դրամ փոխանցել Հայաստանի Հանրային հեռուստաընկերությանը, բայց ֆիլմերը նկարահանվել են Հ 1-ի միջոցներով: Հանրայինը մեզ տվել է տեղեկանք, որ իր միջոցների հաշվին է այդ ֆիլմը նկարահանել: Իրավապահները կպարզեն, թե այդ փողը ուր է գնացել»,- նշեց նա:
Դավիթ Սանասարյանի խոսքով` Սփյուռքի նախկին նախարարն ու իր աշխատակիցները պետք է նշեն, թե որտեղ են Հանրային հեռուստաընկերությանը փոխանցված գումարները:

ГНКО «Родина-Диаспора» возвратит в госбюджет 100 млн драмов
ГНКО «Родина-Диаспора» возвратит в госбюджет 100 млн драмов. Как передает «Арменпресс», об этом в беседе с журналистами сказал начальник Службы Госконтроля Армении Давид Санасарян, подводя итоги 100 дней своей деятельности.
По его словам, нарушения были связаны с деятельностью Министерства диаспоры Армении и Гостелерадио.
«Был случай, когда Министерство диаспоры Армении перечислило Гостелерадио 75 млн драмов, однако фильмы снимались на телеканале Հ 1, откуда нам сообщили, что фильмы снимали на свои средства. Правоохранительные органы выяснят – куда пошли эти деньги»,- сказал начальник Службы Госконтроля Армении Давид Санасарян.
По его словам, ответ на этот вопрос должны дать бывший министр диаспоры и сотрудники Министерства диаспоры Армении.Читайте на: Հայերեն