Հայաստանի կայունությունը մեծ նշանակություն ունի Վրաստան իհամար. Դեսպան Սագանելիձեն ԱԱԾ-ում էր
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն Արթուր Վանեցյանն ընդունել է ՀՀ-ում Վրաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Գիորգի Սագանելիձեին: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԱԱԾ մամուլի կենտրոնից:
Ողջունելով դեսպանին՝ տնօրենն անդրադարձել է երկու երկրների եղբայրական ժողովուրդների ավանդական բարեկամությանը, նշեց, որ Վրաստանի հետ ամուր համագործակցությունն ու աշխատանքային հաստատուն հարաբերությունները մեծ կարևորություն ունեն Հայաստանի համար:
Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար՝ դեսպան Սագանելիձեն նույնպես անդրադարձել է արդեն հաստատված ամուր համագործակցությանը և փաստել, որ երկու երկրների միջև առկա բարեկամական, ջերմ հարաբերությունները միայն նպաստում են արդյունավետ աշխատանքին՝ ընդգծելով, որ առաջիկայում պետք է արվի հնարավոր ամեն բան դրանք առավել խորացնելու և ամրապնդելու համար:
Ամփոփելով ճանաչողական այցը ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայություն՝ դեսպան Գիորգի Սագանելիձեն մեկ անգամ ևս շեշտել է, որ Վրաստանի համար Հայաստանի կայունությունը մեծ նշանակություն ունի:

Armenia’s stability is of great importance for Georgia, says Ambassador
YEREVAN, SEPTEMBER 1, ARMENPRESS. Director of Armenia’s National Security Service (NSS) Arthur Vanetsyan has held a meeting with Georgia’s Ambassador Giorgi Saganelidze, NSS said in a statement.
At the meeting, Vanetsyan addressed the traditional friendship of the peoples of Armenia and Georgia and noted that strong cooperation and solid working relations with Georgia have great significance for Armenia.
In turn, the Ambassador thanked for the reception and also touched upon the strong cooperation and noted that the existing friendly and warm relations between the two countries contribute to effective work. He underscored that the relations should be strengthened and enhanced even more.