Գլխավոր դատախազությունը  ստացել է Ռոբերտ Քոչարյանի խափանման միջոցը փոխելու վերաբերյալ 45 պատգամավորների երաշխավորագիրը
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Ազգային Ժողովի 45 պատգամավորի կողմից ստորագրած՝ ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի խափանման միջոցը փոխելու վերաբերյալ երաշխավորագիրը Գլխավոր դատախազությունն արդեն ստացել է, և այն քննարկման փուլում է: Այդ մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ գլխավոր դատախազության հանրային կապերի բաժնից:
ՀՀերկրորդնախագահ Ռոբերտ ՔոչարյանիգրասենյակիղեկավարՎիկտորՍողոմոնյանը օգոստոսի 4-ին հայտնել էր, որ Ռոբերտ Քոչարյանի խափանման միջոցը փոխելու երաշխավորագիր է ստորագրել 45 պատգամավոր, որոնց ճնշող մեծամասնությունը` «Հանրապետական» խմբակցությունից է:

Генпрокуратура получила петицию за подписью 45 депутатов НС РА об изменении меры пресечения в отношении Роберта Кочаряна
Генпрокуратура  получила петицию за подписью 45 депутатов  НС РА об изменении меры  пресечения в отношении Роберта  Кочаряна
Генпрокуратура Армении уже получила петицию за подписью 45 депутатов НС РА об изменении меры пресечения в отношении Роберта Кочаряна, и вопрос находится в стадии обсуждения. Об этом Арменпресс сообщили в пресс-службе Генпрокуратуры РА.
Глава пресс-службы второго президента Виктор Согомонян 4 августа сообщил, что прошение об изменении меры пресечения в отношении Роберта Кочаряна подписали 45 депутатов, подавляющее большинство которых – представители РПА.