Սերժիկ Ավետիսյանն ընդգրկվել է «Արդյունավետ գիտաշխատող-2017» մրցույթի շահառուների ցուցակում
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վճռաբեկ դատարանի քրեական պալատի նախագահ, իրավաբանական գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր, ՀՀ վաստակավոր իրավաբան Սերժիկ Ավետիսյանը ՀՀ կրթության և գիտության նախարարի 2018 թվականի հունիսի 6-ի N 568-Ա/2 հրամանով ընդգրկվել է «Արդյունավետ գիտաշխատող-2017» մրցույթի շահառուների ցուցակում:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, նա արդյունավետ գիտաշխատողէճանաչվել նաև 2016 թվականին:
«Արդյունավետ գիտաշխատող» մրցույթը վերաբերում է վերջին 10 տարիների ընթացքում առավել բարձր արդյունավետություն ցուցաբերած գիտնականներին: Ընտրությունը կատարվում է տարբեր չափանիշների հիման վրա, հաշվի են առնվում հրապարակումները, մենագրությունները, պաշտպանած թեկնածուական ատենախոսությունների ղեկավարումը, ստացած գիտական մրցանակները և արտոնագրերը, շահած դրամաշնորհների քանակը, գիտաժողովների մասնակցությունը և այլն:
Մրցույթն ամենամյա է և իրականացվում է գիտական և գիտատեխնիկական գործունեության բոլոր բնագավառներով և մասնագիտություններով:

Сержик Аветисян включен в число бенефициаров конкурса «Эффективный научный сотрудник -2017»
Председатель Уголовной палаты Кассационного суда Армении, д.ю.н., профессор, заслуженный юрист Армении Сержик Аветисян приказом министра ОН Армении от 6-го июня N 568-Ա/2 включен в число бенефициаров конкурса «Эффективный научный сотрудник -2017».
Как передает «Арменпресс», он был признан эффективным научным сотрудником и в 2016 году.
Цель конкурса «Эффективный научный сотрудник» - выявление ученых, оказавшихся наиболее эффективными за последние 10 лет.
Отбор производится на основании различных критериев, учитываюрся публикации, монографии, диссертации, научные награды, лицензии, гранты и пр.
Конкурс «Эффективный научный сотрудник» проводится ежегодно, охватывая самые различные отрасли науки и техники.