Վարչապետն այցելել է հակառակորդի արձակած կրակոցից վիրավորում ստացած ՊԲ զինծառայող Շամխալ Պետրոսյանին
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այցելել է ՊՆ կենտրոնական կլինիկական զինվորական հոսպիտալ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, վարչապետը տեսակցել է մայիսի 13-ին հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցից հրազենային ծանր վիրավորում ստացած ՊԲ զինծառայող Շամխալ Սեյրանի Պետրոսյանին:
Բուժանձնակազմը վարչապետին ներկայացրել է զինծառայողի առողջական վիճակն ու ապաքինման ընթացքը: Նիկոլ Փաշինյանը զրուցել է զինծառայողի հետ, մաղթել շուտափույթ ապաքինում և շնորհակալություն հայտնել անձնվեր ծառայության համար:
Կառավարության ղեկավարն այցելել է նաև այլ բուժսենյակներ՝ առողջություն մաղթել բուժվող զինծառայողներին: Շրջայցի ընթացքում վարչապետը ծանոթացել է հոսպիտալի հագեցվածության և առկա ենթակառուցվածքների մակարդակին:

YEREVAN, MAY 17, ARMENPRESS. Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan visited the Central Military hospital on May 17. As Armenpress was informed from the official website of the Prime Minister of Armenia, the PM met with Shamkhal Petrosyan - a Defense Army serviceman seriously injured by Azerbaijani shooting on May 13.
The medical staff introduced the health situation and rehabilitation process of the patient to the PM. Pashinyan talked to the serviceman, wished him speedy recovery and thanked for his dedication.
The Head of the Executive visited also other rooms, wishing the servicemen health and speedy recovery. During the tour PM Pashinyan got acquainted with the equipment of the hospital and infrastructures.