Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպումներ է ունեցել Հայաստանում մի շարք դեսպանների հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի վարչապետի թեկնածու, Ազգային Ժողովի պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպումներ է ունեցել Հայաստանում մի շարք դեսպանների հետ: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` պատգամավորը իր ֆեյսբուքյան էջում գրառում է կատարել այն մասին, որ հանդիպումներ է ունեցել Հայաստանում ՌԴ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Իվան Վոլինկինի, Հայաստանում ԱՄՆ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ռիչարդ Միլսի, Հայաստանում Եվրամիության դեսպան Պյոտր Սվիտալսկիի, Հայաստանում Վրաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Գիորգի Սագանելիձեի հետ:
«Դեսպաններին տեղյակ պահեցի ներքաղաքական ճգնաժամի հանգուցալուծման վերաբերյալ ձեռքբերված պայմանավորվածությունների մասին: Նաև քննարկեցինք հարաբերությունների օրակարգին վերաբերվող այլ հարցեր։ Հայաստանում հավատարմագրված դիվանագետների հետ հանդիպումները կշարունակվեն»,- նշել է Փաշինյանը:
Ազգային ժողովում մայիսի 3-ին վարչապետի թեկնածու է առաջադրվել Նիկոլ Փաշինյանը: Թեկնածությունն առաջադրվել է ՀՀ ԱԺ պատգամավորների ընդհանուր թվի մեկ երրորդից ավելիի կողմից:
Խորհրդարանում վարչապետի ընտրության երկրորդ փուլը տեղի կունենա մայիսի 8-ին, ժամը 12:00-ին Ազգային ժողովի հատուկ նիստում: ՀՀԿ-ն արդեն հայտարարել է, որ այս անգամ ևս թեկնածու չի առաջադրելու և սատարելու է պատգամավորների 1/3-ի կողմից առաջադրված թեկնածուին:

YEREVAN, MAY 3, ARMENPRESS. Candidate of Prime Minister of Armenia, MP Nikol Pashinyan has held meetings with a number of foreign Ambassadors in Armenia. ARMENPRESS reports the MP made a note on his Facebook page, informing that he has met with Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Russia to Armenia Ivan Volynkin, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the USA to Armenia Richard Mills, Head of the EU Delegation to Armenia, Ambassador Piotr Świtalski, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Georgia to Armenia Giorgi Saganelidze.
“I informed the Ambassadors about the agreements aimed at solving the domestic political crisis. We also discussed other issues referring to bilateral relations. Meetings with diplomats accredited in Armenia will continue”, Pashinyan wrote.
Nikol Pashinyan was officially nominated as candidate of Prime Minister of Armenia at the National Assembly of Armenia on May 3. His candidacy was supported by over 1/3 of the total MPs. The election will take place on May 8.