Թեհրան են տեղափոխել Սիրիայում Իսրայելի հարվածից զոհված յոթ իրանցիների մարմինները
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իրանցի յոթ խորհրդականների մարմինները, որոնք զոհվել են Սիրիայի T-4 բազային Իսրայելի հասցրած հարվածից, տեղափոխվել են Թեհրան: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է Tasnim գործակալությունը:
Ավելի վաղ հաղորդվել Էր, որ իսրայելական հարվածի զոհ են դարձել երեք իրանցիներ:
Լույս ապրիլի 9-ի գիշերը հայտնի Է դարձել Սիրիայի Հոմսի նահանգում տեղակայված Տիֆոր (T-4) ավիաբազային հասցված հրթիռային հարվածի մասին: Սիրիական ԶԼՄ-ների տվյալներով՝ գրոհի հետեւանքով կան զոհվածներ ու վիրավորներ: ՌԴ պաշտպանության նախարարությունը հայտնել Է, որ ավիաբազային հարվածը հասցրել են Իսրայելի ռազմաօդային ուժերի F15 երկու կործանիչներ. նպատակակետին հասել Է երեք հրթիռ, մնացած հինգը խոցվել են: Իսրայելի քաղաքական ղեկավարությունը եւ բանակային հրամանատարությունը չեն հաստատում եւ չեն հերքում մասնակցությունը T-4 օդակայանին հասցված հարվածին, որը երկու ամիս առաջ արդեն իսրայելական օդուժի ռմբակոծման թիրախ Էր դարձել որպես իրանական անօդաչուների բազավորման վայր, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

В Тегеран доставили тела семи иранцев, погибших в Сирии при ударе Израиля
Тела семи иранских советников, погибших приударе Израиля побазе T-4 вСирии, доставлены вТегеран. Как передает Арменпресс, об этом сообщает агентствоTasnim.
Ранее сообщалось, что жертвами израильского удара стали трое иранцев.
В ночь напонедельник стало известно оракетном ударе поавиабазе Тифор (Т-4), расположенной всирийской провинции Хомс. По данным сирийских СМИ, врезультате атаки есть погибшие ираненые. Минобороны РФ сообщило, что удар побазе нанесли два истребителя F-15 ВВС Израиля— доцели долетели три ракеты, остальные пять были сбиты.
Политическое руководство иармейское командование Израиля неподтверждают ине опровергают причастность кудару поаэродрому Т-4, который два месяца назад уже становился целью израильской бомбардировки какпредполагаемое место базирования иранских беспилотников.