Կառավարությունն ընդունեց Սերժ Սարգսյանին օրենքով սահմանված երաշխիքների տրամադրման որոշում
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ կառավարությունը Նախագահի լիազորությունների ավարտից հետո Սերժ Սարգսյանին օրենքով սահմանված երաշխիքների տրամադրման մասին որոշում ընդունեց: Ինչպես փոխանցում է «Արմենպրես»-ը, որոշմամբ նախատեսվում է ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի ենթակայության «Կոնդի առանձնատների տնտեսություն» ՊՈԱԿ-ի հաշվեկշռում ամրացված՝ 6-րդ մասնաշենքի մեջ մտնող շենքը և շինությունները՝ սպասարկման տարածքով՝ (1.5365 հա) հետ վերցնել և սեփականության իրավունքով անհատույց տրամադրել Սերժ Սարգսյանին՝ որպես բնակարան:
Որոշմամբ ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարին, ՀՀ կառավարության աշխատակազմի ղեկավարին և Ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենին հանձնարարվում է ապահովել օրենքով սահմանված մնացյալ երաշխիքների տրամադրումը Սերժ Սարգսյանին նախագահի լիազորությունների ավարտից հետո՝ իր դիմումի հիման վրա։

Government adopts decision to provide post-tenure guarantees to incumbent President Sargsyan
YEREVAN, MARCH 29, ARMENPRESS. During today’s Cabinet meeting, the government of Armenia adopted a decision on providing guarantees under the law to incumbent President Serzh Sargsyan after his term in office ends.
Under the decision, a building with a service area (1,5365 ha), which is assigned under a governmental SNCO under the authority of the Presidential Office, will be gratuitously provided to the incumbent president with property right as an apartment.
The decision also tasks the minister of labor and social affairs, the governmental chief of staff and the national security service to provide the unified guarantees to the president after his tenure as envisaged by law.