ՀՀ վարչապետը «ՎԻՍ» կորպորացիայի ներկայացուցիչների հետ քննարկել է համագործակցության ուղղությունները
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր ընդունել է ռուսական «ՎԻՍ» կորպորացիայի տնօրենների խորհրդի անդամ Սերգեյ Ռոմաշովի գլխավորած պատվիրակությանը: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Հանդիպմանը քննարկվել են Հայաստանում ենթակառուցվածքների զարգացման ծրագրերի իրականացմանն ուղղված հարցեր: Մասնավորապես, անդրադարձ է կատարվել Հյուսիս-հարավ ավտոմայրուղու Սիսիան-Քաջարան հատվածի կառուցման, ինչպես նաև ջրամբարաշինության ոլորտի ծրագրերում ռուսական կորպորացիայի ներգրավման հնարավորություններին:
Վարչապետին են ներկայացվել ծրագրերի իրականացման ուղղությամբ կատարված վերլուծություններն ու դրանց մանրամասները: Կողմերը պայմանավորվել են ստորագրել արձանագրություն՝ աշխատանքային խումբ ու կոմիտե ստեղծելու և ծրագրերի իրականացմանն ուղղված հետագա քայլերը դրանց շրջանակում քննարկելու նպատակով: Վերջինս գլխավորելու է ՀՀ վարչապետը:
Կարեն Կարապետյանն ընդգծել է, որ կառավարությունը կարևորում է ենթակառուցվածքային ծրագրերի իրականացումը և պատրաստ է սերտ համագործակցության ռուսական կորպորացիայի հետ՝ հավելելով, որ այն կարող է դառնալ պետություն-մասնավոր հատված փոխգործակցության լավ օրինակ:

YEREVAN, MARCH 23, ARMENPRESS. Armenia’s Prime Minister Karen Karapetyan held a meeting today with the delegation of Sergey Romashov – member of the board of directors of VIS, a Russian corporation.
Infrastructure development projects in Armenia have been discussed at the meeting. The sides particularly addressed the possibility of involving the Russian corporation in the construction of the Sisian-Kajaran section of the North-South Highway, as well as dam construction projects.
The sides agreed to sign a protocol for creating a task force and committee to discuss further steps.
Karapetyan stressed that the government is attaching importance to realizing infrastructure programs and is willing to closely cooperate with the Russian corporation, adding that it can be a good public sector – private sector cooperation example.