Բաքվում գազի արտահոսքի հետևանքով ուժեղ պայթյուն է տեղի ունեցել
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Բաքվի բնակելի շենքերից մեկի առաջին հարկում ուժեղ պայթյուն է որոտացել: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտնում է ադրբեջանական ԱՊԱ գործակալությունը:
Հայտնի է դարձել, որ պայթյունը տեղի է ունեցել գրասենյակային պիտույքների խանութում: Azəriqaz-ի հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Իբրահիմ Քյարբալաևը հայտնել է, որ նախնական տեղեկություններով՝ պայթյունի պատճառը եղել է գազի արտահոսքը: Պայթյունի հետևանքով տուժել է մեկ մարդ, ով լուրջ այրվածքներով հոսպիտալացվել է: Նրա վիճակը ծանր է գնահատվում:
«Երեկ այդ հատվածում հորատման աշխատանքներ են կատարվել: Ենթադրվում է, որ դրա ժամանակ վնասվել է գազատարը: Նախնական տվյալներով՝ պայթյունը գազի արտահոսքի հետևանք է»,- ասել է նա:
Քյարբալաևն ընդգծել է, որ պայթյունի հետևանքով դադարեցվել է շուրջ 1000 բաժանորդների գազի մատակարարումը:

В Баку прогремел мощный взрыв в результате утечки газа
На первом этаже жилого дома в Бакупрогремел мощный взрыв. Как передает Арменпресс, об этом сообщает азербайджанское ИА АРА.
Известно, что взрыв произошел в магазине канцтоваров. Глава отдела по связи с общественностью Azəriqaz Ибрагим Кялбалан сообщил, что по предварительным данным, причина – утечка газа. Пострадал один человек, которого госпитализировали с серьезными ожогами. Его состояние тяжелое.
«Вчера на этом участке шли строительные работы. Предположительно, поврежден газовод. По предварительным данным, причина взрыва – утечка газа», - сказал он.