ԱՄՆ-ում Թրամփի մասին գրքի արդեն 1,7 մլն օրինակ Է վաճառվել. CNN
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ամերիկացի լրագրող Մայքլ Վուլֆի «Կրակ եւ ցասում: Թրամփի Սպիտակ տանը» սկանդալային գրքի վաճառքների ծավալն ԱՄՆ-ում կազմել Է 1,7 մլն օրինակ թղթե, թվային ու աուդիո ձեւաչափերով: Ներկայում այդ ստեղծագործույթծան պահանջարկն արդեն չի գերազանցում առաջարկը, ինչպես որ առաջ Էր: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հունվարի 24-ին հայտնել Է CNN հեռուստաընկերությունը՝ հղում անելով Henry Holt and Co հրատարակչությունից ստացված տվյալներին:
Նրա հաշվարկների համաձայն՝ «ներկայում տպագրված Է գրքի 1,5 մլն օրինակ կարծր շապիկով»:
Ինչպես նշում Է CNN-ը, Վուլֆը դեռեւս հեռու Է բրիտանացի գրող Ջոան Ռոուլինգի հաջողությունից: Նրա «Հարրի Փոթերը եւ Մահվան ընծաները» գիրքը 2007 թվականին 8,3 մլն տպաքանակով վաճառվել Էր միայն առաջին 24 ժամվա ընթացքում: «Կրակ եւ ցասում. Թրամփի Սպիտակ տանը» գիրքը վաճառքի Է հանվել հունվարի 9-ին եւ բեսթսելլեր Է դարձել ԱՄՆ-ում: Գրքում, մասնավորապես, հաղորդվում Է, որ Դոնալդ Թրամփը չԷր ակնկալում դառնալ ԱՄՆ-ի նախագահ, նրա կինը՝ Մելանյան, շփոթահար Էր առաջին տիկինը դառնալու հեռանկարից, իսկ Թրամփի մի քանի խորհրդականներ անհանգստացած Էին նախագահի հոգեկան առողջությունից:
Սպիտակ տունը կտրականապես ժխտում Է Վուլֆի գրքի բովանդակությունը, իսկ Թրամփի անձնական փաստաբանը նամակ Է ուղարկել Վուլֆին եւ հրատարակչին՝ պահանջելով կասեցնել գրքի հրատարակումն ու տարածումը:
Ավելի վաղ Hollywood Reporter-ը հայտնել Է, որ Թրամփի մասին Մայքլ Վուլֆի սկանդալային գիրքը կդրվի հեռուստասերիալի հիմքում: «Կրակ եւ ցասում. Թրամփի Սպիտակ տանը» բեսթսելլերի Էկրանավորման իրավունքը ձեռք Է բերել Endeavor Content ընկերությունը: Հրատարակության տեղակատվության համաձայն, գործարքի գումարը հասնում Է միլիոնավոր դոլարների: Սերիալի գործադիր պրոդյուսեր կդառնա Վուլֆն ինքը, հաղորդել Է ՏԱՍՍ գործակալությունը:

CNN: в США продано уже 1,7 млн копий книги о Трампе
Объем продаж в США скандальной книги "Огонь и ярость: внутри Белого дома Трампа" американского журналиста Майкла Вулфа составил 1,7 млн экземпляров в бумажном, цифровом и аудио форматах. В настоящий момент спрос на это произведение уже не превышает предложение, как это было раньше.Как передает Арменпресс, об этом сообщила в среду телекомпанияCNNсо ссылкой на данные, полученные от издательства Henry Holt and Co.
Согласно его подсчетам, "в настоящий момент напечатано 1,5 млн копий книги в твердой обложке". Издательство запускало печатный станок 21 раз с момента выхода произведения в свет в начале января.
Как отмечает CNN, Вулфу далеко, однако, до успеха британской писательницы Джоан Роулинг. Ее книга "Гарри Поттер и Дары СмертиI" (Harry Potter and the Deathly Hallows) в 2007 году была распродана тиражом 8,3 млн экземпляров только за первые 24 часа.
"Огонь и ярость: внутри Белого дома Трампа" появилась в продаже 5 января и возглавляет рейтинги бестселлеров интернет-магазина Amazon и газеты The New York Times.В книге содержится множество компрометирующих сведений и комментариев о президенте, членах его семьи и лиц из близкого круга.
Вулф утверждает, что президент якобы совершенно не умеет воспринимать информацию, не терпит советов и не обладает интеллектуальными способностями, необходимыми для исполнения им нынешних обязанностей.
Сам американский лидер ранее подверг книгу резкой критике, заявив, что она полна лжи и искажений. Ее автора он назвал "полным неудачником, который выдумал истории, чтобы продать свою скучную и лживую книгу".
Соединенные Штаты выделят Украине очередной транш военной помощи в размере $150 миллионов
Байден пригрозил наложить вето на ассигнования Пентагону
США продолжают контакты с Ереваном и Баку в процессе урегулирования армяно-азербайджанских отношений: Мэтью Миллер