Կարեն Կարապետյանն ընդունել է Philips Lighting ընկերության փոխնախագահ Էրիկ Բենեդետիին
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանն ընդունել է Philips Lighting ընկերության փոխնախագահ Էրիկ Բենեդետիի գլխավորած պատվիրակությանը:
Գործադիրի ղեկավարը կարևորել է Philips Lighting-ի հետ համագործակցությունը նորարարական ծրագրերի իրականացման ուղղությամբ և ընդգծել, որ ՀՀ կառավարությունն ունի բազմաթիվ հետաքրքիր ծրագրեր, որոնք հնարավոր կլինի իրականացնել համատեղ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, Էրիկ Բենեդետին նշել է, որ նորարության ոլորտում առաջատարների թվում գտնվող Philips Lighting-ի գործունեությունն ուղղված է ժամանակակից, էներգախնայող բարձրակարգ լամպերի արտադրությանը և ավելացրել, որ ընկերությունը պատրաստ է քննարկել համագործակցության ընդլայնմանն ուղղված հարցեր:
Կարեն Կարապետյանն առաջարկել է ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարության հետ քննարկել փոխգործակցության կոնկրետ ուղղությունները և դրա հիման վրա մշակել հետագա գործողությունների ծրագիր:
Անդրադարձ է կատարվել նաև Philips Lighting-ի՝ Հայաստանում արտադրություն կազմակերպելու հնարավորությանը և այդ նպատակով կառավարության աջակցության գործիքակազմերին:

YEREVAN, DECEMBER 22, ARMENPRESS. Prime Minister of Armenia Karen Karapetyan received the delegation led by Vice President of Philips Lighting Eric Benedetti on December 22.
The Head of the Executive highlighted the cooperation with Philips Lighting in the implementation of innovative projects and stressed that the Government of Armenia has numerous interesting projects that can be jointly implemented.
As ARMENPRESS was informed from the press service of the Government of Armenia, Eric Benedetti noted that the activities of Philips Lighting, one of the leaders in innovative solutions, is directed at the production of modern, energy-saving high-quality lights and added that the company is ready to discuss issues of expanding cooperation.
Karen Karapetyan offered to discuss the precise directions of cooperation with the Ministry of Transport, Communications and Information Technologies of Armenia and develop an action plan based on that.
The sides also touched upon the possibilities of organizing a production of Philips Lighting in Armenia and the toolkits of the Government of Armenia to support it.