Կարեն Կարապետյանն ընդունել է Philips Lighting ընկերության փոխնախագահ Էրիկ Բենեդետիին
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանն ընդունել է Philips Lighting ընկերության փոխնախագահ Էրիկ Բենեդետիի գլխավորած պատվիրակությանը:
Գործադիրի ղեկավարը կարևորել է Philips Lighting-ի հետ համագործակցությունը նորարարական ծրագրերի իրականացման ուղղությամբ և ընդգծել, որ ՀՀ կառավարությունն ունի բազմաթիվ հետաքրքիր ծրագրեր, որոնք հնարավոր կլինի իրականացնել համատեղ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, Էրիկ Բենեդետին նշել է, որ նորարության ոլորտում առաջատարների թվում գտնվող Philips Lighting-ի գործունեությունն ուղղված է ժամանակակից, էներգախնայող բարձրակարգ լամպերի արտադրությանը և ավելացրել, որ ընկերությունը պատրաստ է քննարկել համագործակցության ընդլայնմանն ուղղված հարցեր:
Կարեն Կարապետյանն առաջարկել է ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարության հետ քննարկել փոխգործակցության կոնկրետ ուղղությունները և դրա հիման վրա մշակել հետագա գործողությունների ծրագիր:
Անդրադարձ է կատարվել նաև Philips Lighting-ի՝ Հայաստանում արտադրություն կազմակերպելու հնարավորությանը և այդ նպատակով կառավարության աջակցության գործիքակազմերին:

Карен Карапетян принял вице-президента компании Philips Lighting Эрика Бенедетти
Премьер-министр Армении Карен Карапетян принял делегацию во главе с вице-президентом компании Philips Lighting Эриком Бенедетти.
Как сообщили Арменпресс в Управлении информации и связей с общественностью правительства Армении, Карен Карапетян отметил важность сотрудничества с компанией Philips Lighting в направлении реализации инновационных программ и подчеркнул, что у правительства есть множество интересных программ, которые можно будет совместно осуществить.
Эрик Бенедетти отметил, что деятельность входящей в число лидеров инновационной сферы Philips Lighting направлена на производство современных, энергосберегающих ламп и добавил, что компания готова обсудить вопросы расширения сотрудничества.
Карен Карапетян предложил обсудить с министерством транспорта, связи и информационных технологий Армении конкретные направления сотрудничества и на основе этого разработать программу дальнейших действий.
Были также затронуты возможности организации в Армении производства компании Philips Lighting и применения с этой целью инструментариев поддержки правительства.