ՀՀ վարչապետին ներկայացվել է Մեղրիի ազատ տնտեսական գոտու ստեղծման աշխատանքների ընթացքը
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Կարեն Կարապետյանի մոտ այսօր տեղի ունեցած խորհրդակցությանը քննարկվել են Մեղրիում ազատ տնտեսական գոտու ստեղծման աշխատանքներին վերաբերող հարցեր:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, ՀՀ տնտեսական զարգացման ու ներդրումների նախարար Սուրեն Կարայանը վարչապետին զեկուցել է աշխատանքների կատարման ընթացքի մասին, ներկայացրել տեղում իրականացվող միջոցառումները:
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն, ընդգծելով ծրագրի կարևորությունը ՀՀ տնտեսության զարգացման համար, հանձնարարել է շարունակել ուշադրության կենտրոնում պահել Ազատ տնտեսական գոտու կառուցման գործընթացը և բոլոր միջոցառումներն իրականացնել ըստ սահմանված ժամանակացույցի:

Премьер-министр Армении провел совещание по вопросам создания свободной экономической зоны в Мегри
На состоявшемся у премьер-министра Армении Карена Карапетяна совещании были обсуждены вопросы, касающиеся работ по созданию свободной экономической зоны в Мегри.
Как сообщили Арменпресс в Управлении информации и связей с общественностью правительства Армении, министр экономического развития и инвестиций Сурен Караян доложил премьер-министру о ходе выполнения работ, представил осуществляемые на месте мероприятия.
Подчеркнув важность программы для развития экономики, премьер-министр Карен Карапетян поручил продолжить держать в центре внимания процесс создания свободной экономической зоны и осуществлять все мероприятия в соответствии с установленным графиком.