Ադրբեջանի արվեստագետները, լրագրողները և պատգամավորները նախագահ Ալիևին կոչ են անում ազատ արձակել ձերբակալված լրագրողին
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանի մեջլիսի մի խումբ պատգամավորներ, հասարակական և լրատվական դաշտի մի շարք ներկայացուցիչներ կոչ են արել երկրի նախագահ Իլհամ Ալիևին միջոցներ ձեռնարկել՝ ազատ արձակելու «Թուրան» լրատվական գործակալության ձերբակալված տնօրեն Մեհման Ալիևին:
Այս մասին, ինչպես հաղորդում է«Արմենպրես»-ը, հայտնում է ադրբեջանական haqqin.az-ը:
Ադրբեջանի նախագահին ուղղված դիմումի մեջ գործիչները նշում են, որ Մեհման Ալիևը մեծ համբավ է վայելում Ադրբեջանում և իր լրատվական գործակալության հետ միասին մեծ հաջողությունների է հասել: Դիմումի հեղինակները հույս են հայտնում, որ նախագահ Ալիևը միջոցներ կձեռնարկի, և լրագրողին ազատություն կշնորհվի:

Деятели искусства, журналисты и депутаты призвали президента Алиева освободить арестованного журналиста
Группа депутатов меджлиса и представителей общественности и журналистики Азербайджана призвали президента страны Ильхама Алиева предпринять меры для освобождения арестованного директора информационного агентства “Туран” Мехмана Алиева, сообщает «Арменпресс» со ссылкой на азербайджанское агентство haqqin.az.
В заявлении президенту Азербайджана авторы отметили, что Мехман Алиев пользуется в Азербайджане большим авторитетом, и достиг больших успехов со своим агентством. Авторы заявления выражают надежду на то, что президент Алиев предпримет меры и подарит журналисту свободу.
24 августа в Азербайджане был арестован директор информационного агентства “Туран” Мехман Алиев. По сообщению СМИ, Мехман Алиев был арестован по подозрению в неуплате налогов.