Սփյուռքի հետ աշխատանքի հայկական փորձը կներկայացվի Եվրոպայում
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Աշոտյանը սեպտեմբերի 7-8-ը Պորտուգալիայի խորհրդարանի հրավերով Լիսաբոնում կմասնակցի ԵԽԽՎ նախաձեռնությամբ կազմակերպված կոնֆերանսի՝ սփյուռքի հետ կապված քաղաքականության շրջանակում խորհրդարանական փոխգործակցության մեխանիզմների վերաբերյալ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԺ հանրային կապերի վարչությունից, կոնֆերանսի շրջանակում նախատեսվում է Արմեն Աշոտյանի ելույթը՝ սփյուռքի հետ գործակցային հասարակության կառուցման խնդիրների եւ անելիքների վերաբերյալ:
Կոնֆերանսի ավարտին նախատեսվում է սփյուռքին առնչվող հարցերում խորհրդարանական համագործակցության վերաբերյալ հռչակագրի ընդունում:

В Европе будет представлен армянский опыт работы с диаспорой
Председатель постоянной комиссии по внешним связям НС РА Армен Ашотян по приглашению парламента Португалии 7-8 сентября примет участие в Лиссабоне в конференции, организуемой по инициативе ПАСЕ и посвященной механизмам межпарламентского сотрудничества в рамках политики работы с диаспорами.
Как сообщили «Арменпресс» в управлении общественных связей НС РА, в рамках конференции предусмотрено выступление Армена Ашотяна, посвященное вопросам делового сотрудничества с диаспорой.
В завершении конференции предполагается принять меморандум о межпарламентском сотрудничестве по вопросам диаспор.Читайте на: Հայերեն