Ծաղկաձորում անցկացվեց «ԷՊԻԿ» բացօթյա ռոք փառատոնը
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Ռոստելեկոմ-Հայաստանի» հովանավորությամբ օգոստոսի 12-ին և 13-ին Ծաղկաձոր քաղաքում անցկացվել է «ԷՊԻԿ» բացօթյա ռոք- փառատոնը։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ «Ռոստելեկոմն» ապահովել էր փառատոնի անցկացման ողջ տարածքը անվճար WiFi կապով, և մասնակիցները հեշտությամբ կարողանում էին երկու օր կիսել իրենց տպավորությունները և ուղիղ միացումներ ունենալ ընկերների ու հարազատների հետ։
Փառատոնը կազմակերպվել էր «Արմենիա թրեվլ» ընկերության կողմից «ԷՊԻԿ» միջազգային ամառային դպրոցի շրջանականերում, որին աջակցել էր նաև «Հայաստանի ռոք- ասոցիացիան», իսկ գլխավոր ինֆորմացիոն հովանավորն էր «Վան» ռադիոկայանը։
«ԷՊԻԿ» բացօթյա ռոք-փառատոնի ընթացքում ելույթներով հանդես են եկել «ԴՈԳՄԱ», «Ոստան հայոց», «Որդան կարմիր», «ԷՄՊԻՐԵՅ» և այլ խմբեր, ինչպես նաև հանրահայտ մենակատար Գոռ Սուջյանը։

В Цахкадзоре проведен рок-фестиваль «ЭПИК» на открытом воздухе
При покровительтве компании «Ростелеком-Армения», 12-го и 13-го августа в Цахкадзоре был проведен рок-фестиваль «ЭПИК» на открытом воздухе.
Как передает «Арменпресс», компания «Ростелеком-Армения» обеспечила на территории проведения фестиваля бесплатную связь WiFi, что позволило участникам 2 дня иметь связь с родными и друзьями, а также делиться впечатлениями и пр.
Фестиваль был организован компанией «Армения травл», в рамках международной летней школы «ЭПИК»; организаторов поддержали «Рок-ассоциация Армении» и радиостанция «Ван».
В ходе рок-фестиваля «ЭПИК» на открытом воздухе выступили рок-группы «ДОГМА», «Востан Айоц», «Вордан Кармир», «Эмпирей», а также известный солист Гор Суджян и другие исполнители.