Կոնստանտին Օրբելյանն Օպերային թատրոնի տնօրեն է նշանակվել
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ մշակույթի նախարար Արմեն Ամիրյանի հրամանով «Ալեքսանդր Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոն» ՊՈԱԿ-ի տնօրենի թափուր պաշտոնում նշանակվել է Հարրի Կոնստանտին Օրբելյանը՝ հիմք ընդունելով ՀՀ կառավարության 2017թ. հուլիսի 27-ի որոշումը:
Այդ մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ մշակույթի նախարարության հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
ՀՀ մշակույթի նախարար Արմեն Ամիրյանի՝ փետրվարի 3-ի հրամանով Օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնի տնօրեն Անդրանիկ Արզումանյանն իր դիմումի համաձայն ազատվել էր պաշտոնից։ Մեկ այլ հրամանով Անդրանիկ Արզումանյանը նշանակվել էր մշակույթի նախարարի խորհրդական:
Նախարար Ամիրյանի հրամանով՝ տնօրենի պարտականությունները ժամանակավորապես ստանձնել էր Թատրոնի գեղարվեստական ղեկավար Կոնստանտին Օրբելյանը:

Konstantin Orbelyan appointed Director of Opera and Ballet National Academic Theater
YEREVAN, AUGUST 3, ARMENPRESS. According to the decree by Culture Minister Armen Amiryan, Konstantin Orbelyanhas been appointed Director of Opera and Ballet National Academic Theater after Alexander Spendiaryan based on the Government’s July 27 decision, the ministry told Armenpress.
According to the February 3 decree of Culture Minister Armen Amiryan, Director of Opera and Ballet National Academic Theater Andranik Arzumanyan was dismissed in accordance with his application. According to the Minister’s another decree, Andranik Arzumanyan was appointed Adviser to the Culture Minister. Minister Amiryan signed another decree on appointing Theater artistic director Konstantin Orbelyan acting Director of Opera and Ballet National Academic Theater.