Կարեն Կարապետյանն ընդունել է «Ռոսատոմ» կորպորացիայի գլխավոր տնօրենին
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն ընդունել է«Ռոսատոմ» կորպորացիայի գլխավոր տնօրեն Ալեքսեյ Լիխաչովին: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Վարչապետն ընդգծել է Հայաստանի ու Ռուսաստանի միջև էներգետիկայի ոլորտում համագործակցության կարևորությունը և գոհունակություն հայտնել երկկողմ փոխգործակցության մակարդակից:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են ՀԱԷԿ-ի երկրորդ էներգաբլոկի շահագործման ժամկետի երկարաձգման աշխատանքների ընթացքին:
Ալեքսեյ Լիխաչովը նշել է, որ աշխատանքներն ընթանում են ըստ սահմանված ժամանակացույցի և ավելացրել, որ ՀԱԷԿ-ի ծրագիրն էներգետիկ ոլորտում երկու պետությունների համագործակցության կարևորագույն ծրագրերից մեկն է: Այնուհետև «Ռոսատոմի» գլխավոր տնօրենը վարչապետին է ներկայացրել աշխատանքների միջանկյալ արդյունքները, անդրադարձել հետագա անելիքներին:

Премьер-министр Армении принял генерального директора «Росатома»
Премьер-министр Армении Карен Карапетян принял генерального директора Федерального агентства РФ по атомной энергии («Росатом») Алексея Лихачева.
Как сообщили Арменпресс в Управлении информации и связей с общественностью правительства Армении, премьер подчеркнул важность армяно-русского сотрудничества в энергетической сфере и с удовлетворением отметил уровень двустороннего партнерства.
Стороны обсудили ход выполнения работ по расширению эксплуатации 2-го энергоблока атомной электростанции Армении.
Алексей Лихачев отметил, что работы идут в соответствии с графиком, и добавил, что проект Армянской АЭС является одним из наиболее важных проектов энергетического сотрудничества между Арменией и Россией.
Глава «Росатома» проинформировал премьер-министра о промежуточных результатах работы и дальнейших действиях.