Իր պատվին կազմակերպված ընդունելությանը Էմանուել Մակրոնը ջերմորեն ողջունել է Վիգեն Չիտեչյանին
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ֆրանսիայում Հայաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Վիգեն Չիտեչյանը մասնակցել է Ֆրանսիայի նորընտիր նախագահ Էմանուել Մակրոնի պատվին տրված ընդունելությանը: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, վկայակոչելով Nouvelles d`Armenie-ն, Մակրոնը ջերմորեն ողջունել է Վիգեն Չիտեչյանին: Ընդունելությունը կազմակերպել էր Փարիզի քաղաքապետ Անն Իդալգոն:
Ելիսեյան պալատում մայիսի 14-ին տեղի է ունեցել Ֆրանսիայի Հանրապետության 8-րդ նախագահի երդմնակալության արարողությունը Ֆրանսիայի սահմանադրական խորհրդի նախագահ Լորան Ֆաբիուսը Էմանուել Մակրոնին հռչակել է երկրի նախագահ:
Ապրիլի 24-ին Մակրոնը Փարիզում մասնակցել էր Հայոց ցեղասպանության 102-րդ տարելիցին նվիրված միջոցառմանը և ծաղիկներ խոնարհել Կոմիտասի հուշարձանին: Նա հայտարարել է նաև Հայոց ցեղասպանության ժխպտումը քրեականացնող օրինագծի ընդունման կարևորության մասին:

YEREVAN, MARCH 14, ARMENPRESS. Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Armenia to France Vigen Chitechyan participated in a reception given for the newly elected French President Emmanuel Macron. “Armenpress” reports, citing Nouvelles d`Armenie, Macron warmly greeted Vigen Chitechyan. The reception was organized by Paris Mayor Anne Hidalgo.
On May 14 the inauguration ceremony of the 8th French President took place at the Élysée Palace.
On April 24 Macron participated in Paris the event dedicated to the 102th anniversary of the Armenian Genocide and laid flowers on Komitas’s monument. He also had announced about the importance of adopting the bill criminalizing the denial of the Armenian Genocide.