Նախագահ Սերժ Սարգսյանը Արցախում մասնակցում է տոնական միջոցառումներին
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Աշխատանքային այցով Արցախի Հանրապետությունում գտնվող ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը մայիսի 9-ին մայրաքաղաք Ստեփանակերտում և Շուշի քաղաքում մասնակցում է Հաղթանակի տոնի, Արցախի Հանրապետության պաշտպանության բանակի կազմավորման և Շուշիի ազատագրման 25-րդ տարեդարձին նվիրված միջոցառումներին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, հանրապետության Նախագահը Արցախի իշխանությունների, ՀՀ կառավարական պատվիրակության անդամների, արցախահայության և տոնական միջոցառումներին մասնակցելու նպատակով Արցախ ժամանած հյուրերի հետ առավոտյան Ստեփանակերտի Վերածննդի հրապարակից տոնական միջոցառման մասնակիցների հետ հանդիսավոր քայլերթով այցելել է Ստեփանակերտի հուշահամալիր և հարգանքի տուրք մատուցել Հայրենական մեծ պատերազմում զոհվածների ու Արցախյան ազատամարտի նահատակների հիշատակին:
Տոնական միջոցառումների շրջանակներում Սերժ Սարգսյանը այցելել է նաև Շուշի՝ ծաղիկներ դրել Տանկ-հուշարձանի պատվանդանին, այնուհետև Վազգեն Սարգսյանի արձանի մոտ հարգանքի տուրք է մատուցել նրա հիշատակին: Հանրապետության Նախագահը ներկա է գտնվել Շուշիի Վ.Սարգսյանի անվան հրապարակում կազմակերպված տոնական համերգին, դիտել «Արվեստների և արհեստների քաղաք» ցուցահանդեսը:

YEREVAN, MAY 9, ARMENPRESS. While on a working visit in the Republic of Artsakh on May 9, President of Armenia Serzh Sargsyan is taking part in the festive ceremonies in Stepanakert and Shushi dedicated to the Victory Day, the 25th anniversary of the establishment of the Artsakh Defense Army and the Liberation of Shushi, press service of the President’s Office told Armenpress.
Accompanied by the leadership of Artsakh, Armenia’s governmental delegation members, the Artsakh-Armenians, the President visited the Stepanakert Memorial Complex and paid a tribute to the memory of heroes fallen at the Great Patriotic War and the Artsakh liberation war.
Within the frames of festive ceremonies, President Sargsyan also visited Shushi where he laid flowers at the Tank monument, then paid a tribute to the memory of Vazgen Sargsyan at his monument.
Serzh Sargsyan attended the concert at the V. Sargsyan square in Shushi, watched the “City of arts and crafts” exhibition.