«Եվրատեսիլ-2017»-ի Գերմանիայի ներկայացուցիչը կժամանի Հայաստան
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Եվրատեսիլ-2017» երգի միջազգային մրցույթի Գերմանիայի ներկայացուցիչ Լեւինան եվրատեսիլյան փրոմո-արշավի շրջանակում ապրիլի 13-ին կժամանի Հայաստան: Երկօրյա այցի ընթացքում Լեւինան հնարավորություն կունենա հանդիպելու եվրատեսիլյան հայ երկրպագուներին, ինչպես նաեւ ծանոթանալու հայկական մշակույթին եւ պատմությանը: Նա կայցելի Կոմիտասի թանգարան-ինստիտուտ, կհանդիպի «Թումո» ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոնի սաներին, ինչպես նաեւ հարցազրույց կտա հայաստանյան մի շարք լրատվամիջոցների ներկայացուցիչների: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Առաջին ալիքի հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
Հիշեցնենք, որ մրցույթի հայաստանյան պատվիրակ Արծվիկն իր կողմից կազմակերպված եվրատեսիլյան challenge-ն առաջինն ուղղել էր հենց նրան, որին ի պատասխան Լեւինան կատարել էր Կոմիտասի «Կաքավիկ» ստեղծագործությունը, որը մեծ ոգեւորություն առաջացրեց հայ երկրպագուների մոտ:
Սպասվելիք այցը կօգնի Լեւինային հայկական երաժշտության մասին նոր գիտելիքներ ձեռքբերելուն, ինչու չէ նաեւ հայերեն նոր կատարումներ ներկայացնելուն:

YEREVAN, APRIL 11, ARMENPRESS. Germany’s participant for Eurovision 2017 song contest Levina will arrive in Armenia on April 13 for the Eurovision promo-campaign.
During the two-day visit, Levina will have the chance to meet the Armenian Eurovision fans, as well as get to know the Armenian culture and history.
She will visit the Komitas museum-institute, will have a meeting with the students of the Tumo creative technologies center, and will give interviews to several Armenian media outlets, the First Channel told ARMENPRESS.
Armenia’s participant for Eurovision 2017 Artsvik’s first “challenge” was addressed to Levina, when the German singer performed Komitas’ Kakavik.