Հայաստանի միջբանկային շուկայում իրականացվել է 5 միլիոն դոլարի առք և վաճառք
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ​Արտարժույթի ներբանկային շուկայում մարտի 6-10-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից գնվել է 61 մլն 924 հազար 159 դոլար 485.53 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, եւ վաճառվել 70 մլն 498 հազար 633 ԱՄՆ դոլար 487.18 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Ինչպես«Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Կենտրոնական բանկի հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունից, միջբանկային շուկայում առևտրային բանկերի միջև իրականացվել է 5 մլն ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 486,27 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ ԲԲԸ»–ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվելէ800 հազար ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 486,90 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 7 մլն 360 հազար 952եվրո511,66 դրամ մեկ եվրոյի դիմաց միջին փոխարժեքով, եւ վաճառվել 8 մլն 828 հազար 60 եվրո515,94 դրամ մեկ եվրոյի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 710 մլն 511 հազար ՌԴ ռուբլի 8,26դրամ մեկ ռուբլու դիմաց միջին փոխարժեքով, եւ վաճառվել 394 մլն 787 հազար 876 ՌԴ ռուբլի 8,36դրամ մեկ ռուբլու դիմաց միջին փոխարժեքով:
Միջբանկային շուկայում առևտրային բանկերի միջև գործարք չի իրականացվել::
Փետրվարի27-իցմարտի 05-նընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամովտեղաբաշխված միջոցների ծավալը կազմել է43.7մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տեղաբաշխված միջոցների ծավալը՝88.2մլն ԱՄՆ դոլար:

На межбанковском рынке Армении были реализованы сделки по купле-продаже в 5 млн долларов
Коммерческие банки Армении в период 6-10 марта скупили на внутрибанковском рынке валюты 61 млн 924 тыс 159 долларов по курсу 1 доллар/485.53 драмов и продали в 70 млн 498 тысяч 633 долларов по курсу 1 доллар/487.18 драмов.
Как сообщилиАрменпрессв отделе информации и связей с общественностью Центрального банка Армении, на межбанковском рынке были реализованы сделки по купле-продаже в 5 млн долларов по курсу 1 доллар/486,27 драмов.
На внутрибанковском рынке валюты банками было куплено 7 млн 360 тысяч 952евро по среднему курсу 1 евро/511,66 драмов и продано 8 млн 828 тысяч 60 евро по среднему курсу 1 евро/515,94 драмов.
На внутрибанковском рынке валюты банками было куплено 710 млн 511 тысяч рублей по среднему курсу 1 рубль/8,26драмов и продано 394 млн 787 тысяч 876 рублей РФ по курсу 1 рубль/8,36драмов.
В период с 27 февраля по 5 марта объем средств, распределенных банками в драмах, составил 43.7млрд драмов, а в долларах – 88.2млн долларов США.