Հունաստանը դեմ է ԼՂ հակամարտությունը ռազմական ճանապարհով լուծելու փորձերին. Հունաստանի ԱԳ նախարար
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հունաստանը դեմ է Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտությունը ռազմական ճանապարհով լուծելու փորձերին և աջակցում է Մինսկի խմբի համանախագահների ջանքերին: Երևանի պետական համալսարանում այս մասին հայտարարեց Հունաստանի արտաքին գործերի նախարար Նիկոս Կոցիասը:
«Հունաստանն աջակցում է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ջանքերին, որոնք միտված են հակամարտության խաղաղ կարգավորմանը: Հունաստանը դեմ է բոլոր նրանց, ովքեր մտածում են, որ կարող են այս հակամարտությունը լուծել ռազմական ճանապարհով»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ նշեց Կոցիասը:
Նա հավելեց, որ Հունաստանը կողմնակից է բոլոր հակամարտությունների խաղաղ կարգավորմանը, մարդկանց իրավունքների պաշտպանությանը և նրանց անվտանգության ապահովմանը, ինչին պետք է միտված լինեն բոլորի ջանքերը:

YEREVAN, MARCH 10, ARMENPRESS. Greece is against attempts of solving the Nagorno Karabakh conflict militarily and supports the efforts of the OSCE Minsk Group Co-Chairs, foreign minister of Greece Nikos Kotzias announced in the Yerevan State University.
“Greece supports the OSCE Minsk Group’s efforts aimed at the peaceful solution of the conflict. Greece opposes all those who think they can solve this conflict through a military way”, Kotzias said.
He added that Greece is in favor of peaceful settlements for all conflicts, protection of human rights and guaranteeing security, for which the efforts of everyone must be aimed.