Լեռնային Ղարաբաղի խնդրով հանդիպումներ կլինեն, բայց դեռ ժամանակացույց չի կազմվել. Մարիա Զախարովա
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանի Դաշնության արտաքին քաղաքական գերատեսչության պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան հայտարարել է, որ Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորումը ՌԴ արտաքին քաղաքականության առաջնային կարևորություն ունեցող թեմաներից է, և, ըստ այդմ, տարբեր մակարդակներով շփումները շարունակվելու են:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին Զախարովան ասել է հունվարի 27-ին կայացած ճեպազրույցի ժամանակ: Նրա խոսքով` ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման հարցով նոր հանդիպումներ, անկասկած, կլինեն, սակայն դեռ ժամանակացույց չի կազմվել:
Մեկնաբանելով Հայաստանի եւ Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների հետ ՌԴ ԱԳ նախարարի հանդիպումների արդյունքները՝ Զախարովան նշել է, որ տեղեկատվությունը հանրությանը ներկայացվել է ԱԳՆ մամուլի ծառայության միջոցով, եւ ինքը դրան ավելացնելու ոչինչ չունի: «Թեման անչափ զգայուն է: Բանակցությունները կառուցողական են եղել և ներառել են հակամարտության կարգավորման տարբեր եղանակների քննարկումներ»,- նշել է Զախարովան:

Meetings on NK conflict will be held, but no schedule yet – Russia MFA spokeswoman
YEREVAN, JANUARY 27, ARMENPRESS. Russian Foreign Ministry’s spokeswoman Maria Zakharova said the settlement of the Nagorno Karabakh conflict is one of the priority topics of Russia’s foreign policy, therefore, contacts at different levels will continue, reports “Armenpress”.
In a meeting with reporters on January 27, Zakharova said, of course, new meetings over the conflict settlement will be held, however, the schedule is not yet prepared.
Commenting on the results of the meetings of Russia’s Foreign Minister with the Armenian and Azerbaijani Foreign Ministers, Zakharova said the information was presented to the public through the MFA’s press service, and she has nothing to add. “The topic is very sensitive. The talks were constructive and included discussions on various ways of conflict settlement”, Zakharova said.