Հայաստանի և Ուկրաինայի նախագահները հեռախոսազրույց են ունեցել
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը նոյեմբերի 11-ին ուկրաինական կողմի նախաձեռնությամբ հեռախոսազրույց է ունեցել Ուկրաինայի Նախագահ Պյոտր Պորոշենկոյի հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, հեռախոսազրույցի ընթացքում նախագահներն անդրադարձել են հայ-ուկրաինական երկկողմ օրակարգին վերաբերող հարցերին, մասնավորապես, քաղաքական երկխոսության ակտիվացմանը, տնտեսական, գիտատեխնիկական և հումանիտար ոլորտներում համատեղ փոխշահավետ նախագծերի իրականացմանը:
Կողմերը քննարկել են նաև միջազգային կազմակերպությունների շրջանակում համագործակցությանը վերաբերող հարցեր, նշել զգայուն հարցերի շուրջ պարբերական խորհրդակցությունների անցկացման կարևորությունը:

Состоялся телефонный разговор президентов Армении и Украины
По инициативе украинской стороны 11 ноября состоялся телефонный разговор между президентом Республики Армения Сержем Саргсяном и президентом Украины Петром Порошенко.
Как сообщилиАрменпрессв Управлении по связям с общественностью и СМИ аппарата президента Армении, в ходе телефонной беседы президенты коснулись вопросов двусторонней повестки дня, в частности, активизации политического диалога, реализации совместных взаимовыгодных проектов в экономической, научно-технической и гуманитарной сферах.
Стороны обсудили также вопросы, касающиеся сотрудничества в рамках международных организаций. Отметили важность проведения регулярных консультаций по чувствительным вопросам.