Հայաստանի և Ուկրաինայի նախագահները հեռախոսազրույց են ունեցել
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը նոյեմբերի 11-ին ուկրաինական կողմի նախաձեռնությամբ հեռախոսազրույց է ունեցել Ուկրաինայի Նախագահ Պյոտր Պորոշենկոյի հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, հեռախոսազրույցի ընթացքում նախագահներն անդրադարձել են հայ-ուկրաինական երկկողմ օրակարգին վերաբերող հարցերին, մասնավորապես, քաղաքական երկխոսության ակտիվացմանը, տնտեսական, գիտատեխնիկական և հումանիտար ոլորտներում համատեղ փոխշահավետ նախագծերի իրականացմանը:
Կողմերը քննարկել են նաև միջազգային կազմակերպությունների շրջանակում համագործակցությանը վերաբերող հարցեր, նշել զգայուն հարցերի շուրջ պարբերական խորհրդակցությունների անցկացման կարևորությունը:

Sargsyan, Poroshenko hold phone conversation
YEREVAN, NOVEMBER 11, ARMENPRESS. President of Armenia Serzh Sargsyan held a phone conversation on November 11 with President of Ukraine Petro Poroshenko, at the initiative of the Ukrainian side.
The President’s Office told ARMENPRESS the Presidents discussed issues of the bilateral Armenian-Ukrainian agenda, particularly boosting political dialogue and realization of mutually beneficial projects in economic, scientific-technical and humanitarian fields.
The Presidents also discussed issues relating to cooperation in international organizations and noted the importance of holding regular consultations over delicate matters.