Սերժ Սարգսյանը Ստեփանակերտում մասնակցել է ԼՂՀ հռչակման 25-րդ տարեդարձին նվիրված միջոցառումներին
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Աշխատանքային այցով Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությունում գտնվող ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը մայրաքաղաք Ստեփանակերտում մասնակցել է ԼՂՀ հռչակման 25-րդ տարեդարձին նվիրված միջոցառումներին: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից:
Սերժ Սարգսյանը ԼՂՀ Նախագահ Բակո Սահակյանի, Արցախի Հանրապետության հռչակման 25-րդ տարեդարձին մասնակցելու նպատակով Հայաստանից ժամանած պաշտոնական պատվիրակության, արցախահայության և արտերկրից ժամանած հյուրերի հետ Վերածննդի հրապարակից առավոտյան հանդիսավոր քայլերթով այցելել է Ստեփանակերտի հուշահամալիր, ծաղկեպսակ դրել և հարգանքի տուրք մատուցել Արցախի անկախության համար զոհված հայորդիների հիշատակին: Սերժ Սարգսյանը Արցախյան ազատամարտում զոհվածների պանթեոնում ծաղիկներ է դրել ազատամարտի նահատակների և ԼՂՀ Գերագույն խորհրդի առաջին նախագահ Արթուր Մկրտչյանի շիրիմներին:

President Sargsyan takes part in ceremonies dedicated to 25th anniversary of NKR’s Independence
YEREVAN, SEPTEMBER 2, ARMENPRESS. President of Armenia Serzh Sargsyan, while on a working visit to the Nagorno Karabakh Republic, participated in the ceremonies dedicated to the 25th anniversary of the NKR’s Independence, press service of the Presidential administration told “Armenpress”.
Together with NKR President Bako Sahakyan, the official delegation arrived from Armenia, Armenians of Nagorno Karabakh and other guests, the Armenian President visited Stepanakert Memorial from Revival Square, laid a wreath and paid a tribute to the memory of heroes fallen for Nagorno Karabakh’s independence.
Serzh Sargsyan laid flowers on the graves of the Nagorno Karabakh war victims’ pantheon and the First Chairman of the NKR Supreme Council Artur Mkrtchyan.