Էրդողանը Պուտինին անվանել է թանկագին ընկեր
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը Սանկտ Պետերբուրգում Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ համատեղ ասուլիսում հայտարարել է, որ Թուրքիայի և ՌԴ-ն պատրաստ են հարաբերությունների կարգավարոմանը: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը` վկայակոչելով gazeta.ru-ն, Էրդողանը նշել է, որ երկու երկրների միջև հարաբերությունների նորմալացումը հնարավոր է դարձել քաղաքական կամքի և երկու երկրների քաղաքացիական հասարակությունների աջակցության շնորհիվ: Էրդողանն ընդգծել է, որ Թուրքիան և ՌԴ-ն փոխհարաբերությունների բարելավման նպատակով «վերցրել են այնպիսի մակարդակ, որը կարող է օրինակ ծառայել այլ երկրներին»:
«Իմ թանկագին ընկերն է Վլադիմիր Պուտին. և' նա, և' ես ցուցաբերեցինք նմանատիպ դիրքորոշում երկու երկրների հարաբերությունների կարգավորման գործում»,- ընդգծել է Թուրքիայի նախագահը:
Նա շեշտել է, որ Ռուսաստանն ու Թուրքիան պետք է օգտագործեն հարաբերությունների կարգավորման քայլերը` «տարածաշրջանում կայունության ապահովման համար»:

Erdoğan calls Putin “dear friend”
YEREVAN, AUGUST 9, ARMENPRESS. Turkish President Recep TayyipErdoğan announced during a joint press conference with his Russian counterpart Vladimir Putin in St. Petersburg that Turkey and Russia are ready to normalize their relations, “Armenpress” reports, citing gazeta.ru, Erdoğan mentioned that the normalization of the relations took place thank to the political will and the support of the civil societies of both countries. Erdoğan stated that the normalization of relations between Turkey and Russia can serve as an example for other countries.
“Vladimir Putin is my dear friend. Both he and me demonstrated identical position on the normalization of relations of the two countries”, the Turkish President stated.
He added that Russia and Turkey must use the efforts of the normalization of their relations for “ensuring stability in the region”.