Հույն պատգամավորը Եռաբլուրում հարգանքի տուրք մատուցեց վերջին օրերում Արցախում զոհված հայ զինծառայողների հիշատակին
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հունաստանի խորհրդարանի պատգամավոր, Կոմունիստական կուսակցության անդամ Գարիֆալիա Կանելին ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովի ուղեկցությամբ այցելեց Եռաբլուր զինվորական պանթեոն, հարգանքի տուրք մատուցեց վերջին օրերին ղարաբաղա-ադրբեջանական շփման գծում զոհված զինծառայողների հիշատակին:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, հույն պատգամավորը նախ ծաղիկներ խոնարհեց սպարապետ Վազգեն Սարգսյանի շիրիմին, այնուհետև՝ այն հայ զինծառայողների շիրիմներին, ովքեր զոհվել են վերջին օրերին Արցախում ընթացող թեժ մարտերի ժամանակ:
Ապրիլի 12-ին Գարիֆալիա Կանելին այցելել է նաև Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետություն, հանդիպումներ ունեցել ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանի և Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանի հետ: Արցախ այցելելու համար նա արդեն հայտնվել է Ադրբեջանի սև ցուցակում:

Greek MP pays tribute to memory of Armenian soldiers died in Artsakh in recent days in Yerablur
YEREVAN, APRIL 13, ARMENPRESS. Greece National Assembly MP, a member of the Communist party Garyfallia Kanelli with the Vice President of the National Assembly of Armenia Eduard Sharmazanov visited Yerablur Military Pantheon, paid a tribute to the memory of Armenian soldiers who were killed in the line of contact of Karabakh and Azerbaijan in recent days.
As “Armenpress” reports, the Greek MP laid flowers to the tomb of Constable Vazgen Sargsyan first, and then to the tombs of those Armenian servicemen who were killed during the heavy clashes in Artsakh in recent days.
On April 12 Garyfallia Kanelli visited also the Nagorno Karabakh Republic, met with the President of Nagorno Karabakh Republic Bako Sahakyan and the President of the National Assembly of Nagorno Karabakh Ashot Ghoulian. She is already in Azerbaijan’s black list for her visit to Artsakh.