Հույն պատգամավորը Եռաբլուրում հարգանքի տուրք մատուցեց վերջին օրերում Արցախում զոհված հայ զինծառայողների հիշատակին
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հունաստանի խորհրդարանի պատգամավոր, Կոմունիստական կուսակցության անդամ Գարիֆալիա Կանելին ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովի ուղեկցությամբ այցելեց Եռաբլուր զինվորական պանթեոն, հարգանքի տուրք մատուցեց վերջին օրերին ղարաբաղա-ադրբեջանական շփման գծում զոհված զինծառայողների հիշատակին:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, հույն պատգամավորը նախ ծաղիկներ խոնարհեց սպարապետ Վազգեն Սարգսյանի շիրիմին, այնուհետև՝ այն հայ զինծառայողների շիրիմներին, ովքեր զոհվել են վերջին օրերին Արցախում ընթացող թեժ մարտերի ժամանակ:
Ապրիլի 12-ին Գարիֆալիա Կանելին այցելել է նաև Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետություն, հանդիպումներ ունեցել ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանի և Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանի հետ: Արցախ այցելելու համար նա արդեն հայտնվել է Ադրբեջանի սև ցուցակում:

Греческий депутат почтила в Ераблуре память павших в дни последнего конфликта в Арцахе военнослужащих
Греческий депутат от Коммунистической партии Греции Гарифалия Канелли в сопровождении зампреседателя НС Армении Эдуарда Шармазанова осетила воинский пантеон в Ераблуре, где почтила память павших в дни последнего конфликта в Арцахе военнослужащих.
Как передает «Арменпресс», она возложила цветы на могилу спарапета Вазгена Саргсяна, затем на могилы павших военнослужащих.
12-го апреля Гарифалия Канелли посетила НКР, где встретилась с президентом НКР Бако Саакяном и председателем НС НКР Ашотом Гуляном. По этой причине она оказалась в «черном списке» Азербайджана.