Ստամբուլում քրդերի դեմ հատուկ գործողութուններ են անցկացվում
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ստամբուլի ոստիկանությունը հատուկ գործողություն է անցկացնում Քուրդիստանի աշխատավորական կուսակցության (PKK) դեմ, որը պայքարում է Թուրքիայում քրդերի իրավունքների համար:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը` վկայակոչելով «Անատոլու» լրատվական գործակալությունը, գործողության արդյունքում կան բազմաթիվ ձերբակալվածներ, որոնց թվաքանակն ու ինքնությունները չեն հրապարակվում:
Վերջին ամիսներին Թուրքիայի հարավ-արեւելյան քրդաբնակ շրջաններում քրդերի հետ Թուրքիաի զինված ուժերի եւ ոստիկանության բախումները հաճախակիացել են: PKK-ի դեմ ռազմական գործողություններում 2015 թվականին Թուրքիայում 200-ից ավելի զինծառայողներ են սպանվել, իսկ 2016 թվականի առաջին երկու ամիսներին` արդեն 100-ից ավելի զինծառայողներ:

YEREVAN, MARCH 7, ARMENPRESS. Istanbul police conducts special operations against Kurdistan Workers Party (PKK), which fights for the rights of Kurds in Turkey.
As reports "Armenpress" citing "Anadolu" news agency, as a result of the operations numerous arrests took place, the number and identities of which were not disclosed.
In recent months, the clashes between Kurds of southeast Turkey and Turkish armed forces and the police have become more frequent. In 2015, more than 200 soldiers have been killed during military action against the PKK in Turkey, and already more than 100 since the beginning of 2016.