Ստամբուլի օդանավակայանում պայթյունից տուժածի վիճակը ծանր է
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ստամբուլում` ՍաբիհաԳյոկչենի օդանավակայանում, դեկտեմբերի 23-ի գիշերը` 02:05-ին, պայթյուն է որոտացել, որի հետևանքով երկու մարդ է տուժել: Չի բացառվում ահաբեկչության վարկածը: Անվտանգության խիստ միջոցառումներ են ձեռնարկվել: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝այս մասին հայտնում են թուրքական լրատվամիջոցները:Տուժածներից մեկի վիճակը գնահատվում է ծանր: Դեպքի վայրում աշխատում են ոստիկանության ուժերը, ժամանել է ոստիկանական ուղղաթիռ: Եվս մեկ ուղղաթիռ Աթաթուրքի անվան օդանավակայան է ուղարկվել:
Մասնագետներն ստուգում են դեպքի վայրում պայթուցիկների առկայության հնարավորությունը: Ստուգումներ են անցկացվում նաև մի քանի ինքնաթիռներում, որոնք գտնվում են կայանատեղիում:
Իշխանություններն ահաբեկչության վարկածը դեռևս չեն հաստատում: Ստամբուլի նահանգապետ Վասիփ Շահինը նշել է, որ պայթյունը որոտացել է «դեռևս չպարզված հանգամանքներում»: «Տուժել են երկու հավաքարարներ, նրանց հոսպիտալացրել են: Նախաքննությունը շարունակվում է»,-«Անադոլու»-ին ասել է Շահինը: Արտակարգ իրավիճակի վայրում ուղևորներ չեն եղել: Օդանավակայանի աշխատանքը շարունակվում է սովորական ռեժիմով:

YEREVAN, DECEMBER 23, ARMENPRESS. The explosion at Istanbul airport Sabiha Gökçen at 02:05 a.m, December 23, left two people injured. It is not excluded that the explosion could have been a terrorist act. “Armenpress” reports the aforementioned referring to Turkish media. Reportedly, one of those injured is seriously hurt. Police forces work on the scene, a police helicopter also arrived. Another helicopter was sent to Atatürk Airport.
The specialists are checking the area for any traces of explosive devices. The authorities have not yet confirmed that it was a terrorist act. GovernorofIstanbul noted that the circumstances connected with the explosion are not clear yet, that two cleaners were injured, they have been hospitalized and preliminary investigation is under way.