Բրյուսելում հինգ մարդ է ձերբակալվել Փարիզում կատարված ահաբեկչական գործողությունների գործով
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Բրյուսելի երկու շրջաններում դեկտեմբերի 20-ին հինգ մարդ Է ձերբակալվել Փարիզում կատարված ահաբեկչական գործողությունների գործով նույն օրը կատարված խուզարկությունների ընթացքում: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հաղորդել Է Բելգիայի ֆեդերալ դատախազությունը:
Ավելի վաղ ԶԼՄ-ները հաղորդել Էին, որ խուզարկությունների արդյունքում ձերբակալվել Է երկու մարդ:
Դատախազությունը հայտարարել Է, որ երկու եղբայրներ եւ նրանց ծանոթը Բրյուսելի կենտրոնական կոմունայում ձերբակալվել են խուզարկությունների ընթացքում՝ կապված հեռախոսային խոսակցությունների պատմության ուսումնասիրության հետ:
Եվս երկու մարդ ձերբակալվել Է Բրյուսելի Լակենի շրջանում: Ձերբակալվածների վերաբերյալ մանրամասներ չեն հաղորդվում: «Դատական քննիչը նրանց հնարավոր կալանքի տակ առնելու մասին որոշում կընդունի օրվա ընթացքում»,-ասված Է հայտարարության մեջ:
Դատախազության տեղեկատվության համաձայն՝ խուզարկությունների ընթացքում զենք կամ պայթանյութ չեն հայտնաբերվել, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

YEREVAN, DECEMBER 21, ARMENPRESS. 5 people were arrested in Brussels on December 20 on the same day of searches connected with Paris terrorist acts. “Armenpress” reports the aforementioned, referring to Belgian federal prosecutor's office.
Two people had been detained early on December 21 and three other people detained late Sunday in Brussels in connection with the Paris attacks in November, the Belgian federal prosecutor said.
An investigating judge who specializes interrorism cases ordered a search of a house in Brussels Sunday, the prosecutor said in a statement.
The search was connected with the federal investigation of the Paris attacks that killed 130 people and based on a "thorough analysis of phone records."
Two brothers were taken for questioning, as well as a third person, who is a friend of the two brothers, the statement said.
Authorities today searched another house in Laeken, also in Brussels, according to the Belgian federal prosecutor's statement, where two people were arrested.