Բրյուսելում հինգ մարդ է ձերբակալվել Փարիզում կատարված ահաբեկչական գործողությունների գործով
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Բրյուսելի երկու շրջաններում դեկտեմբերի 20-ին հինգ մարդ Է ձերբակալվել Փարիզում կատարված ահաբեկչական գործողությունների գործով նույն օրը կատարված խուզարկությունների ընթացքում: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հաղորդել Է Բելգիայի ֆեդերալ դատախազությունը:
Ավելի վաղ ԶԼՄ-ները հաղորդել Էին, որ խուզարկությունների արդյունքում ձերբակալվել Է երկու մարդ:
Դատախազությունը հայտարարել Է, որ երկու եղբայրներ եւ նրանց ծանոթը Բրյուսելի կենտրոնական կոմունայում ձերբակալվել են խուզարկությունների ընթացքում՝ կապված հեռախոսային խոսակցությունների պատմության ուսումնասիրության հետ:
Եվս երկու մարդ ձերբակալվել Է Բրյուսելի Լակենի շրջանում: Ձերբակալվածների վերաբերյալ մանրամասներ չեն հաղորդվում: «Դատական քննիչը նրանց հնարավոր կալանքի տակ առնելու մասին որոշում կընդունի օրվա ընթացքում»,-ասված Է հայտարարության մեջ:
Դատախազության տեղեկատվության համաձայն՝ խուզարկությունների ընթացքում զենք կամ պայթանյութ չեն հայտնաբերվել, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

В Брюсселе задержаны пять человек по делу о терактах в Париже
Пять человек задержаны ввоскресенье вдвух районах Брюсселя входе обысков поделу отерактах вПариже, которые прошли ввоскресенье, сообщила федеральная прокуратура Бельгии, сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
Ранее СМИ сообщили, что обыски привели кзадержанию двух человек.
Прокуратура заявила, что два брата иих знакомый были задержаны вцентральной коммуне Брюсселя входе обысков, связанных сисследованием истории телефонных переговоров.
Еще два человека были задержаны вбрюссельском районе Лакен. Никаких подробностей озадержанных несообщается. "Судебный следователь примет решение обих возможном помещении подстражу втечение дня",— говорится взаявлении.