Երևան տոնի առթիվ Հայաստան կժամանի գործընկեր քաղաքների 28 պատվիրակություն
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Էրեբունի-Երևան 2797» տոնակատարության նախապատրաստական աշխատանքները հիմնականում ավարտված են: Ընթացքի մեջ է միջոցառումների շրջանակում անցկացվող սոցիալական ծրագիրը: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Երևանի քաղաքապետարանի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, Երևանի քաղաքապետարանում տեղի ունեցած աշխատանքային հերթական խորհրդակցության ժամանակ, որը վարել է քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը, զեկուցվել է, որ հոկտեմբերի 1-ից մինևչ օրս նախատեսված 2797 ընտանիքներից Երևանի քաղաքապետարանի կողմից որպես նվեր կենցաղային տեխնիկա է ստացել 1590 ընտանիք:
Զեկուցվել է նաև, որ այս պահի դրությամբ «Էրեբունի-Երևան 2797» տոնակատարությանը մասնակցելու նպատակով Երևան կժամանի 13 երկրներից քույր և գործընկեր քաղաքների 28 պատվիրակություն:

28 foreign delegations will participate in "Erebouni-Yerevan 2797"
YEREVAN, OCTOBER 5, ARMENPRESS. The preparatory activities of "Erebouni-Yerevan 2797" celebration are basically completed. The social program implemented in the framework of events is in progress. As “Armenpress” was informed by the Information and Public Relations Department of Yerevan Municipality, it was reported during the regular working consultation held at the Municipality led by Yerevan mayor Taron Margaryan that beginning from October 1 till present out of the planned 2797 families 1590 have received household appliances as presents from Yerevan Municipality.
It was also reported that currently 28 delegates from 13 sister and partner countries will arrive in Armenia to participate in “Erebouni-Yerevan 2797" celebration.