Սեյրան Օհանյանը ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարին ներկայացրել է սահմանին տիրող իրավիճակը
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը հոկտեմբերի 2-ին հանդիպել է Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության գլխավոր քարտուղար Նիկոլայ Բորդյուժայի հետ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ՀԱՊԿ շրջանակներում առկա օրակարգային խնդիրները, ինչպես նաև ՀԱՊԿ-ում ՀՀ նախագահության շրջանում պաշտպանության որորտում առկա անելիքները:
Նիկոլայ Բորդյուժայի խնդրանքով ՀՀ պաշտպանության նախարարը ներկայացրել է վերջին օրերին հայ-ադրբեջանական պետական սահմանին և ղարաբաղա-ադրբեջանական ուժերի շփման գծում տիրող իրավիճակը:
Այցի ընթացքում ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարը կհանդիպի նաև ՀՀ բարձրաստիճան ղեկավարության հետ, ինչպես նաև կմասնակցի ՀԱՊԿ «Անխախտելի եղբայրություն» խաղաղապահ զորավարժության ակտիվ փուլի պաշտոնական միջոցառումներին:

YEREVAN, SEPTEMBER 2, ARMENPRESS. On October 2 the Minister of Defense of the Republic of Armenia, Seyran Ohanyan, met with the Secretary Generalof theCollective Security Treaty Organization,Nikolay Bordyuzha. As “Armenpress” was informed from the Department of Information and Public Affairs of the MOD Armenia, issues on the CSTO agenda were discussed during the meeting, as well as the activities to be implemented within the framework of Armenia’s presidency of the CSTO.
At Nikolay Bordyuzha’s request, Defense Minister of Armenia introduced the recent situation on Armenia-Azerbaijan border and on the contact line of Karabakh-Azerbaijan opposing armies.
During his visit the CSTO Secretary General will hold meetings with other high ranking officials, as well as will attend the official events of the active stage of “Indestructible Brotherhood-2015” military exercise for the CSTO Collective Peacekeeping Forces.