Կառավարությունը խաղողի բերքը մթերելու համար անելու է հնարավորը
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը ՀՀ տարածքային կառավարման և արտակարգ իրավիճակների նախարար Արմեն Երիցյանի և ՀՀ գյուղատնտեսության նախարար Սերգո Կարապետյանի ուղեկցությամբ այցելել է Արարատի մարզ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, Կառավարության ղեկավարը հանդիպել է մարզի խաղողագործներին, ովքեր վարչապետին են ներկայացրել խաղողի մթերման աշխատանքների կազմակերպման հետ կապված իրենց խնդիրներն ու մտահոգությունները: Վարչապետ Աբրահամյանը նշել է, որ ընթացիկ տարում հանրապետությունում առկա է խաղողի մեծ բերք, և կառավարությունն անելու է հնարավորը, որպեսզի գյուղացիների բերքը մթերվի: Հովիկ Աբրահամյանը հանձնարարել է Արարատի մարզպետ Ռուբիկ Աբրահամյանին՝ համայնքների ղեկավարների հետ կազմել ցանկ, թե որ համայնքում որքան բերք է առկա, որի համաձայն էլ ըստ ժամանակացույցի մթերումները կկազմակերպվեն:
Կառավարության ղեկավարն անձամբ այցելել է նաև Արարատի մարզի մթերող կազմակերպություններ՝ ծանոթացել մթերման գործընթացին, Արարատի մարզպետարանում հանդիպել մթերող ընկերությունների ղեկավարներին և համայնքապետներին: Վարչապետը կարևորել է վերջիններիս սերտ համագործակցությունը՝ մթերումները պատշաճ և ժամանակին կազմակերպելու նպատակով:

Government to spare no efforts to purvey grape harvest
YEREVAN, SEPTEMBER 25, ARMENPRESS. The Prime Minister of the Republic of Armenia visited Ararat Province accompanied by the Ministers of Emergency Situationsand Territorial Administration, Armen Yeritsyan, and Agriculture, Sergo Karapetyan.
As “Armenpress” was informed from the Information and Public Relations Department of the Government, the head of the Government met with the grape growers of the province, who introduced their concerns and problems over grape purveyance process to the PM. PM Abrahamyan mentioned that there is a great grape harvest in the Republic in the current year, and the Government will spare no efforts to purvey the harvest. Hovik Abrahamyan assigned Ararart Governor Rubik Abrahamyan to make a list of the quantity of the harvest in separate communities together with community heads, according to which purveyance will start in line with the time table.
The head of the Government personally visited the purveying companies of the province, got acquainted with the purveyance process. At the Ararart governorate Hovik Abrahamyan met with the directors of purveying companies and community heads. The Prime Minister highlighted the close cooperation between them aimed to conduct the purveyance appropriately and timely.