Թբիլիսիի նախկին քաղաքագլուխը 4,5 տարի կանցկացնի բանտում
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Թբիլիսի քաղաքային դատարանը նախօրակին ազատ արձակված՝ Թբիլիսիի նախկին քաղաքագլուխ Գիգի Ուգուլավային դատապարտել Է 9 տարվա ազատազրկման 2009 – 2010 թվականներին բյուջետային միջոցների վատման գործով, համաներման պատճառով նա բանտում կանցկացնի 4,5 տարի, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Դատավոր Լաշա Չխիկվաձեն նախկին քաղաքգլխին դատապարտել Է 9 տարվա ազատազրկման, բայց, ընկնելով ավելի վաղ հայտարարված համաներման տակ, նա բանտում կանցկացնի 4,5 տարի»,- լրագրողներին հաղորդել Է Ուգուլավայի փաստաբաններից մեկը: Նախկին քաղաքագխի դատապաշտպանները մտադիր են քաղաքային դատարանի վճիռը գանգատարկել վերաքննիչ դատարանում, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Экс-мэр Тбилиси проведет за решеткой 4,5 года
Тбилисский городской суд приговорил освобожденного накануне экс-мэра Тбилиси Гиги Угулава к9 годам лишения свободы поделу орастрате бюджетных средств в2009-2010 годах, из-за амнистии он проведет зарешеткой 4,5 года, сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
"Судья Лаша Чхиквадзе приговорил экс-мэра к9 годам лишения свободы, нопопадая подранее объявленную амнистию, он проведет втюрьме 4,5 года",— сообщил один изадвокатов Угулава журналистам. Защитники экс-мэра намерены обжаловать решение городского суда вапелляционном суде.