Մարդինում և Հաքքարիում PKK-ի գործողություններից 5 ոստիկան է զոհվել
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Թուրքիայում ահաբեկչական համարվող Քրդական բանվորական կուսակցության (PKK) զինյալները հերթական հարձակումն են իրականացրել երկրի իրավապահ մարմինների նկատմամբ: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը` վկայակոչելով թուրքական «Անադոլու» գործակալությունը, հարձակումներն իրականացվել են Մարդինում և Հաքքարիում:
Մարդինում քուրդ զինյալները գործի են դրել պայթուցիկը ոստիկանական զրահամեքենայի անցնելու ժամանակ: Պայթյունի հետևանքով զոհվել է 3 ոստիկան, վիրավորվել մեկը:
Հաքքարիում ևս պայթուցիկը գործի է դրվել ոստիկանական զրահամեքենայի ընթացքի ժամանակ: Այստեղ պայթյունից զոհվել է 2 ոստիկան, ևս երկուսը վիրավորվել են:
Քուրդ զինյալներին հայտնաբերելու նպատակով Մարդինում և Հաքքարիում լայնածավալ գործողություններ են սկսվել:

5 policemen die in Hakkari and Mardin due to PKK attack
YEREVAN, SEPTEMBER 16, ARMENPRESS. Three police officers were killed and one was injured when the Kurdistan Workers' Party (PKK) which is considered a terrorist group in Turkey, detonated explosives in Mardin. “Armenpress” reports, referring to Anadolu news agency that in Hakkari 2 policemen died and 2 were injured again as a result of a vehicle explosion.
The injured police officers were taken to a nearby hospital for treatment. The security forces launched a large-scale operation in the area to capture the terrorists who fled the scene following the attack.