Ադրբեջանի «հանդուրժողականությունը». ադրբեջանցիների 86 տոկոսը դեմ է սիրիացի փախստականներին օգնելուն
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանի իշխանության կողմից ամեն առիթով ադրբեջանցիներին «հանդուրժող» ներկայացնող հասարակության 86 տոկոսը դեմ է, որպեսզի երկրում սիրիացի փախստականներ հայտնվեն:
Այս մասին, ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, հայտնում է minval.az լրատվական կայքը` ելնելով իր իսկ կողմից անցկացված հարցման արդյունքներից:
Ըստ սեպտեմբերի 9-12-ն անցկացված հարցման արդյունքների` հարցման ենթարկված 224 ադրբեջանցիների 86 տոկոսը դեմ է օգնել սիրիացի իրենց հավատակիցներին, եւ, ընդհանրապես, չի ցանկանում, որ նրանք հայտնվեն Ադրբեջանում:
Հարցվածների 66 տոկոսն ասել է, որ «իրենք էլ փախստականներ ունեն», 18 տոկոսի կարծիքով` նրանք կարող են «հետագայում խնդիրներ առաջացնել»: Եւ միայն 14 տոկոսն է հայտնել, որ իրենք «պետք է համերաշխություն ցուցաբերեն մուսուլմանական հանրակցության հետ»:

Azerbaijan`s “tolerance”: 86 per cent of Azerbaijanis are against in assisting Syrian refugees
YEREVAN, SEPTEMBER 14, ARMENPRESS. 86% of the Azerbaijan society, presented to be “tolerant” with any occasion by the Azerbaijan authorities, is against the arrival of the Syrian refugeesin that country.
As Armenpress reports,minval.aznews website inform about this based on the results of its survey.
According to the results of the survey done from September 9 to 12 , 86% of the 224 Azerbaijanis who participated in the survey are against in assisting the fellow Syrians and do not want to see them in Azerbaijan at all.
66% of the respondents said, that “they also have refugees”, 18% thinks, and that they can “cause problems afterwards”. And only 14 per cent told, that they “should demonstrate solidarity with the Muslim society”.