Կառավարությունում քննարկվել են հնդկական «Քեյ Ջի Քեյ» խոշոր ընկերության ներդրումային ծրագրերին առնչվող հարցեր
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունել է հնդկական «Քեյ Ջի Քեյ» խոշոր ընկերության տնօրեն Սանջայ Քոթարիի գլխավորած պատվիրակությանը: Ընկերությունը գործունեություն է ծավալում աշխարհի 15 երկրներում և մասնագիտացված է ադամանդագործության, ոսկեգործության և հանքարդյունաբերության ոլորտներում:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, վարչապետը ողջունել է «Քեյ Ջի Քեյ» խոշոր ընկերության կողմից Հայաստանում ներդրումային ծրագրեր իրականացնելու մտադրությունը և հայտնել ՀՀ կառավարության աջակցությունը՝ դրանք կյանքի կոչելու գործում: Հովիկ Աբրահամյանն ընդգծել է, որ գործադիրը պատրաստ է քննարկել ընկերության յուրաքանչյուր նախաձեռնություն և օժանդակել տարբեր հարցերում: Հովիկ Աբրահամյանը նշել է, որ ՀՀ-ն այս տարվա հունվարի մեկից անդամակցում է Եվրասիական տնտեսական միությանը, ինչն իր հերթին հնարավորություն կտա «Քեյ Ջի Քեյ»-ին մուտք գործել նաև եվրասիական 170 միլիոնանոց շուկա:
Սանջայ Քոթարին շնորհակալություն է հայտնել վարչապետին աջակցություն ցուցաբերելու պատրաստակամության համար և նշել, որ իրենք մեծապես շահագրգիռ են Հայաստանում ներդրումային ծրագրերի իրականացման գործում:
Կողմերը վստահություն են հայտնել, որ «Քեյ Ջի Քեյ» ընկերության մուտքը մեր երկիր կնպաստի նաև հայ-հնդկական տնտեսական կապերի ընդլայնմանն ու խորացմանը, ինչպես նաև ՀՀ-ում նոր աշխատատեղերի ստեղծմանը:

Discussions over investment issues by Indian “KJK” company held in Government
YEREVAN, AUGUST 18, ARMENPRESS. The Prime Minister of the Republic of Armenia, Hovik Abrahamyan, received the delegation headed by the director of the big Indian “KJK” company, Sanjay Kothari. The company is active in 15 countries and is specialized in diamond, gold and mining fields. As “Armenpress” was informed from the Information and Public Relations Department of the Staff of the Government, the Prime Minister welcomed the idea of making investments in Armenia by the “KJK” company and expressed the readiness of the government to support the project. Hovik Abrahamyan emphasized that the Executive is ready to discuss any initiative of the company and support in solving different problems. Hovik Abrahamyan mentioned that the Republic of Armenia has become a member of the Eurasian Economic Union since January 1of the current year which will give “KJK” company an opportunity to enter the 170 million Eurasian market.
Sanjay Kothari expressed gratitude to the Prime Minister for his readiness to support and mentioned that they are greatly interested to make investments in Armenia.
The sides expressed confidence that the entry of “KJK” company to our country will also foster Armenian-Indian economic relations as well as creation of new jobs.