Կառավարությունում քննարկվել են հնդկական «Քեյ Ջի Քեյ» խոշոր ընկերության ներդրումային ծրագրերին առնչվող հարցեր
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունել է հնդկական «Քեյ Ջի Քեյ» խոշոր ընկերության տնօրեն Սանջայ Քոթարիի գլխավորած պատվիրակությանը: Ընկերությունը գործունեություն է ծավալում աշխարհի 15 երկրներում և մասնագիտացված է ադամանդագործության, ոսկեգործության և հանքարդյունաբերության ոլորտներում:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, վարչապետը ողջունել է «Քեյ Ջի Քեյ» խոշոր ընկերության կողմից Հայաստանում ներդրումային ծրագրեր իրականացնելու մտադրությունը և հայտնել ՀՀ կառավարության աջակցությունը՝ դրանք կյանքի կոչելու գործում: Հովիկ Աբրահամյանն ընդգծել է, որ գործադիրը պատրաստ է քննարկել ընկերության յուրաքանչյուր նախաձեռնություն և օժանդակել տարբեր հարցերում: Հովիկ Աբրահամյանը նշել է, որ ՀՀ-ն այս տարվա հունվարի մեկից անդամակցում է Եվրասիական տնտեսական միությանը, ինչն իր հերթին հնարավորություն կտա «Քեյ Ջի Քեյ»-ին մուտք գործել նաև եվրասիական 170 միլիոնանոց շուկա:
Սանջայ Քոթարին շնորհակալություն է հայտնել վարչապետին աջակցություն ցուցաբերելու պատրաստակամության համար և նշել, որ իրենք մեծապես շահագրգիռ են Հայաստանում ներդրումային ծրագրերի իրականացման գործում:
Կողմերը վստահություն են հայտնել, որ «Քեյ Ջի Քեյ» ընկերության մուտքը մեր երկիր կնպաստի նաև հայ-հնդկական տնտեսական կապերի ընդլայնմանն ու խորացմանը, ինչպես նաև ՀՀ-ում նոր աշխատատեղերի ստեղծմանը:

В правительстве обсуждены инвестиционные проекты крупной индийской компании «Кей Джи Кей» в Армении
Премьер-министр Армении Овик Абрамян принял директора крупной индийской компании «Кей Джи Кей» Санджая Котари и возглавляемую им делегацию. Компания «Кей Джи Кей» действует в 15 странах мира в сфере ювелирного дела и горнодобывающей промышленности.
Как сообщили Арменпресс в Управлении информации и связей с общественностью правительства Армении, премьер поприветствовал намерение индийской компании совершить инвестиционные проекты в Армении и выразил содействие правительства в их реализации.
Абрамян подчеркнул, что правительство Армении готово обсудить любую инициативу компании и содействовать в разных вопросах. Премьер отметил, что с 1 января текущего года Армения является членом Евразийского экономического союза, что позволит индийской компании действовать также на 170-миллионном евразийском рынке.
Санджай Котари поблагодарил премьера за готовность оказывать содействие и отметил, что его компания заинтересована в реализации инвестиционных проектов в Армении.
Стороны выразили уверенность, что вход компании «Кей Джи Кей» в Армению будет способствовать расширению и углублению армяно-индийских экономических связей, а также созданию новых рабочих мест в Армении.